Coinbase Pro wprowadza wsparcie dla Wrapped Bitcoin (WBTC) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase Pro wprowadza wsparcie dla Wrapped Bitcoin (WBTC)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
coinbase wbtc

Giełda Coinbase ogłosiła wczoraj, że od poniedziałku 19 października, wersja “Pro” platformy, będzie wspierać token Wrapped Bitcoin (WBTC).

Firma z San Francisco, która prowadzi jedną z największych na świecie giełd kryptowalut zapowiedziała, że od poniedziałku będzie przyjmować depozyty WBTC od klientów z USA, spoza stanu Nowy Jork.

Handel rozpocznie się “o lub po godzinie 9.00 PT we wtorek, 20 października, jeżeli spełnione zostaną warunki dot. płynności”. Na początek zostaną wprowadzone dwie nowe pary handlowe: WBTC/USD i WBTC/USDT.

Spełnienie warunków dot. płynności oznacza, że Coinbase pozwoli na handel monetą, tylko jeśli wystarczająco dużo osób wyrazi zainteresowanie.

Jest mało prawdopodobne, że będzie to stanowić problem dla WBTC, syntetycznej wersji BTC, która działa na blockchainie Ethereum. Obecnie w obiegu znajduje się 105 132 WBTC, o łącznej wartości 1,2 mld dolarów.

Bitcoin na Ethereum

Przygoda Wrapped Bitcoin rozpoczęła się w połowie czerwca, kiedy posiadacze BTC zaczęli umieszczać swoje aktywa w protokołach zdecentralizowanych finansów (DeFI) – głównie w protokołach pożyczkowych i DEXach.

Protokoły te oferują lukratywne stopy procentowe, czasami rosnące o 1,000% w skali roku. Nie mówiąc już o tym, że żadna z tych stóp procentowych nie jest utrzymywana przez miesiąc, a co dopiero 12.

WBTC, zapoczątkowany przez firmy BitGo, Ren i Kyber, jest najpopularniejszą syntetyczną wersją Bitcoina. Wg. danych Dune Analytics, token ten posiada 73.7 % udziałów w rynku BTC na Ethereum.

wrapped bitcoin

Coinbase nie potwierdził informacji, czy wprowadzi monetę także do swojej głównej platformy, znanej po prostu jako Coinbase.

“Zrobimy oddzielne ogłoszenie, jeśli i kiedy to wsparcie zostanie dodane”

– napisała firma w poście na blogu.

coinbase wbtcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.