Coinbase Pro wprowadza wsparcie dla Wrapped Bitcoin (WBTC) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase Pro wprowadza wsparcie dla Wrapped Bitcoin (WBTC)

Zerelik Maciej
coinbase wbtc

Giełda Coinbase ogłosiła wczoraj, że od poniedziałku 19 października, wersja „Pro” platformy, będzie wspierać token Wrapped Bitcoin (WBTC).

Firma z San Francisco, która prowadzi jedną z największych na świecie giełd kryptowalut zapowiedziała, że od poniedziałku będzie przyjmować depozyty WBTC od klientów z USA, spoza stanu Nowy Jork.

Handel rozpocznie się „o lub po godzinie 9.00 PT we wtorek, 20 października, jeżeli spełnione zostaną warunki dot. płynności”. Na początek zostaną wprowadzone dwie nowe pary handlowe: WBTC/USD i WBTC/USDT.

Spełnienie warunków dot. płynności oznacza, że Coinbase pozwoli na handel monetą, tylko jeśli wystarczająco dużo osób wyrazi zainteresowanie.

Jest mało prawdopodobne, że będzie to stanowić problem dla WBTC, syntetycznej wersji BTC, która działa na blockchainie Ethereum. Obecnie w obiegu znajduje się 105 132 WBTC, o łącznej wartości 1,2 mld dolarów.

Bitcoin na Ethereum

Przygoda Wrapped Bitcoin rozpoczęła się w połowie czerwca, kiedy posiadacze BTC zaczęli umieszczać swoje aktywa w protokołach zdecentralizowanych finansów (DeFI) – głównie w protokołach pożyczkowych i DEXach.

Protokoły te oferują lukratywne stopy procentowe, czasami rosnące o 1,000% w skali roku. Nie mówiąc już o tym, że żadna z tych stóp procentowych nie jest utrzymywana przez miesiąc, a co dopiero 12.

WBTC, zapoczątkowany przez firmy BitGo, Ren i Kyber, jest najpopularniejszą syntetyczną wersją Bitcoina. Wg. danych Dune Analytics, token ten posiada 73.7 % udziałów w rynku BTC na Ethereum.

wrapped bitcoin

Coinbase nie potwierdził informacji, czy wprowadzi monetę także do swojej głównej platformy, znanej po prostu jako Coinbase.

„Zrobimy oddzielne ogłoszenie, jeśli i kiedy to wsparcie zostanie dodane”

– napisała firma w poście na blogu.

coinbase wbtc
reklama
reklama