Coinbase pomaga w odciążeniu sieci bitcoin | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pomaga w odciążeniu sieci bitcoin

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Liczba dziennych transakcji w blockchainie bitcoina znacząco spadła i osiągnęła poziom z marca 2019 roku. Może się to wydawać niekorzystne dla bitcoina, gdyż wskazuje na mniejszą liczbę osób zawierających transakcje w tej kryptowalucie. W tym przypadku jednak jest inaczej.

Według Nica Cartera, założyciela spółki analitycznej CoinMetrics, za spadkiem liczby transakcji stoi konkretny powód, który jest korzystny dla bitcoina. W serii wpisów na Twitterze zauważył, że w ostatnim tygodniu doszło do dużego wzrostu grupowania transakcji, czyli łączenia kilku transakcji w jedną, bardziej złożoną. Carter stwierdził, że średnia wielkość transakcji BTC rośnie, a ich liczba maleje. Jego zdaniem wskazuje to właśnie na grupowanie, czyli tzw. batching.

Obserwacje Cartera zbiegają się z nową inicjatywą giełdy Coinbase, która właśnie wprowadziła grupowanie transakcji BTC. Grupowanie wdrożone przez Coinbase zmniejszyło obciążenie sieci bitcoin o ponad 50%. Ostatnie spadki cen BTC wywołały wzmożony ruch w sieci związany z chęcią sprzedaży lub kupna. Obciążenie było tak wielkie, że sieć nie była w stanie przetworzyć wszystkich transakcji, co także wpływało na wysokość prowizji. Ruch Coinbase pozwoli więc na wyraźne odciążenie sieci.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama