Coinbase pomaga w odciążeniu sieci bitcoin | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pomaga w odciążeniu sieci bitcoin

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Liczba dziennych transakcji w blockchainie bitcoina znacząco spadła i osiągnęła poziom z marca 2019 roku. Może się to wydawać niekorzystne dla bitcoina, gdyż wskazuje na mniejszą liczbę osób zawierających transakcje w tej kryptowalucie. W tym przypadku jednak jest inaczej.

Według Nica Cartera, założyciela spółki analitycznej CoinMetrics, za spadkiem liczby transakcji stoi konkretny powód, który jest korzystny dla bitcoina. W serii wpisów na Twitterze zauważył, że w ostatnim tygodniu doszło do dużego wzrostu grupowania transakcji, czyli łączenia kilku transakcji w jedną, bardziej złożoną. Carter stwierdził, że średnia wielkość transakcji BTC rośnie, a ich liczba maleje. Jego zdaniem wskazuje to właśnie na grupowanie, czyli tzw. batching.

Obserwacje Cartera zbiegają się z nową inicjatywą giełdy Coinbase, która właśnie wprowadziła grupowanie transakcji BTC. Grupowanie wdrożone przez Coinbase zmniejszyło obciążenie sieci bitcoin o ponad 50%. Ostatnie spadki cen BTC wywołały wzmożony ruch w sieci związany z chęcią sprzedaży lub kupna. Obciążenie było tak wielkie, że sieć nie była w stanie przetworzyć wszystkich transakcji, co także wpływało na wysokość prowizji. Ruch Coinbase pozwoli więc na wyraźne odciążenie sieci.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.