Coinbase wprowadza grupowanie transakcji, by obniżyć prowizje | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza grupowanie transakcji, by obniżyć prowizje

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase poinformowała o uruchomieniu grupowania transakcji. Dzięki temu obciążenie sieci blockchain ma być mniejsze, co zredukuje prowizje za przesyłanie aktywów o około 50%.

Giełda wskazuje również, że po wprowadzeniu tej funkcji klienci mogą zauważyć pewne opóźnienia w przesyłaniu transakcji do sieci. Nie powinno to jednak wpłynąć na czas niezbędny do potwierdzenia transakcji.

Według giełdy, taka operacja pozwoli zmniejszyć obciążenie bitcoinowej sieci blockchain, która już boryka się ze skalowalnością i wysokością prowizji za przetwarzanie transakcji. Jak przyznaje Eli Haims, product manager Coinbase, w czasie wzmożonej aktywności w sieci bitcoin użytkownicy konkurują ze sobą wysokością prowizji.

Z tego powodu w najbardziej obciążonych dniach prowizja za pojedynczą transakcję wynosiła nawet 30 USD. Zdaniem Haimsa taka sytuacja była nie do przyjęcia dla użytkowników przeprowadzających drobne transakcje. Coinbase ma nadzieję, że grupowanie transakcji uwolni trochę miejsca w blockchainie bitcoina i korzystnie wpłynie m.in. na skalowalność.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama