Coinbase nie jest już numerem 1 w USA. Nowy lider na rynku | Wiadomości | CrypS.

Coinbase nie jest już numerem 1 w USA. Nowy lider na rynku

Coinbase podejmie walkę z SEC

Z danych pochodzących od Kaiko wynika, że znana giełda kryptowalut założona w 2011 r. wyprzedziła Coinbase, jako najbardziej płynna amerykańska platforma dla altcoinów.


Nowym liderem w Stanach Zjednoczonych przeznaczonym do handlu wirtualnymi walutami został Kraken. Należy podkreślić, iż dane te nie uwzględniają obrotu bitcoinem (BTC). 

Kraken liderem dla największych altcoinów

Coinbase zostało pozbawione dominacji przez konkurencyjną giełdę wirtualnych walut. Okazuje się, że w ubiegłym miesiącu udział Krakena w rynku wśród platform obsługujących depozyty w dolarze amerykańskim wzrósł do 21,1%. W sierpniu poprzedniego r. wynosił on jedynie 8,3%. 

Mimo spadku wolumenu obrotu w całej branży sukces nowego lidera przypisywany jest ulepszonej ofercie tej giełdy, w tym uruchomionym w grudniu 2022 r. Kraken Pro. Z danych przedstawionych przez Kaiko wynika, iż platforma ta kontroluje aż 47% głębokości rynku dla 10 największych altcoinów. 

Pojęcie głębokości rynku odnosi się do zdolności danej giełdy do wchłonięcia dużego zlecenia kupna lub sprzedaży bez wpływu na cenę aktywów. 

“Nasz udział w całkowitych wolumenach osiągnął najwyższy poziom od 18 miesięcy. Nasz udział w rynkach spot EUR wzrósł z 35% do 53%, a rynki spot AUD wzrosły 6x w ciągu ostatnich 12 miesięcy”

-zaznaczył rzecznik Krakena. 

Oczywiście przedsiębiorstwo to nie wykazało odporności na ogólnobranżowy trend związany ze spadkiem wolumenów. Okazuje się, iż w tym przypadku miesięczny obrót Krakena spadł z okolic 28,07 mld dol. odnotowanych w marcu br. do poziomów 13,6 mld dol. w lipcu br. 

Giełdy kryptowalut atakowane przez regulatorów

Zarówno Coinbase, jak i Kraken otrzymały cios od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w 2023 r. W przypadku tej starszej giełdy otrzymała ona pozew od regulatora już w lutym br. Dotyczył on sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci usługi stakowania Ethereum (ETH). Kraken zawarł ugodę z SEC, godząc się na zapłatę kary finansowej oraz wycofanie możliwości stakowania ethera ze swojej platformy. 

Młodszy rywal uruchomiony w 2018 r. również otrzymał pozew od SEC. W jego przypadku chodziło zaś o oferowanie szeregu usług związanych z altcoinami, które regulator z USA oflagował, jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Coinbase nie zamierza jednak dać za wygraną amerykańskiemu organowi regulacyjnemu. Zarządzający tą platformą domagają się przed sądem, aby SEC zabrał stanowisko w kilku kwestiach dot. regulacji kryptowalut.

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.