Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD)

Zerelik Maciej
coinbbase celo Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła dodanie wsparcia dla Celo (CGLD). Ogłoszenie wpłynęło na cenę tokena, która według serwisu CoinMarketCap wzrosła o 9%.

Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD)

Celo jest teraz dostępny dla inwestorów detalicznych Coinbase w aplikacjach na Androida i iOS. Giełda napisała:

„Coinbase wprowadza Celo pod symbolem CGLD. Ma on charakter tymczasowy i nie ma wpływu na aktywa ani udział w działaniach z zakresu zarządzania łańcucha, takich jak głosowanie. Będziesz mógł wysłać i otrzymać CELO lub CGLD, ponieważ są one tym samym aktywem”.

W zeszłym tygodniu firma ogłosiła wsparcie dla monety na swojej platformie Coinbase Pro. Wiadomość z zeszłego tygodnia także miała wpływ na cenę tokena. Podczas wprowadzania na Coinbase Pro, moneta zyskała ponad 50% wartości w zaledwie jeden dzień. Oprócz wzrostu ceny urósł także wolumen handlu. W tamtym dniu wynosił on 20 milionów dolarów.

Giełda Coinbase podkreśliła, że CELO będzie dostępny dla klientów ze wszystkich obsługiwanych jurysdykcji z wyjątkiem stanu Nowy Jork, ze względu na bardziej rygorystyczne przepsy.

Coinbase pracuje nad wprowadzeniem nowych kryptowalut

Coinbase już wcześniej ogłosiło rozpoczęcie współpracy z organami regulacyjnymi i lokalnymi bankami. Giełda chce obsługiwane przez nią kryptowaluty były dostępne w jak największej liczbie jurysdykcji. Coinbase stwierdził, że proces ten zazwyczaj wymaga „znaczących prac rozpoznawczych zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia zgodności”.

Celo jest platformą open-source, która koncentruje się na budowaniu governance i utility tokena o nazwie Celo Gold. Oprócz tego tworzy stablecoina o nazwie Celo Dolar, którego wartość jest równa 1:1 z dolarem. Projekt promuje się jako konkurencja Facebookowej Libry, jednak zabezpieczona przez Celo Gold i inne cyfrowe aktywa.

Firma tworzy także swój własny blockchain, który działa na modelu PoS (proof-of-stake). Zapewni on użytkownikom dostęp do narzędzi finansowych bez konieczności zarządzania kryptowalutowymi portfelami. Celo pozwala użytkownikom na wysyłanie, odbieranie i przechowywanie stablecoinów. Transakcje mogą być dokonywane nawet z osobami, które nie posiadają aplikacji, a do wysyłania kryptowalut wystarczy tylko numer telefonu.

coinbbase celo