Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD)

Redakcja
coinbbase celo

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła dodanie wsparcia dla Celo (CGLD). Ogłoszenie wpłynęło na cenę tokena, która według serwisu CoinMarketCap wzrosła o 9%.

Coinbase dodaje wsparcie dla Celo (CGLD)

Celo jest teraz dostępny dla inwestorów detalicznych Coinbase w aplikacjach na Androida i iOS. Giełda napisała:

“Coinbase wprowadza Celo pod symbolem CGLD. Ma on charakter tymczasowy i nie ma wpływu na aktywa ani udział w działaniach z zakresu zarządzania łańcucha, takich jak głosowanie. Będziesz mógł wysłać i otrzymać CELO lub CGLD, ponieważ są one tym samym aktywem”.

W zeszłym tygodniu firma ogłosiła wsparcie dla monety na swojej platformie Coinbase Pro. Wiadomość z zeszłego tygodnia także miała wpływ na cenę tokena. Podczas wprowadzania na Coinbase Pro, moneta zyskała ponad 50% wartości w zaledwie jeden dzień. Oprócz wzrostu ceny urósł także wolumen handlu. W tamtym dniu wynosił on 20 milionów dolarów.

Giełda Coinbase podkreśliła, że CELO będzie dostępny dla klientów ze wszystkich obsługiwanych jurysdykcji z wyjątkiem stanu Nowy Jork, ze względu na bardziej rygorystyczne przepsy.

Coinbase pracuje nad wprowadzeniem nowych kryptowalut

Coinbase już wcześniej ogłosiło rozpoczęcie współpracy z organami regulacyjnymi i lokalnymi bankami. Giełda chce obsługiwane przez nią kryptowaluty były dostępne w jak największej liczbie jurysdykcji. Coinbase stwierdził, że proces ten zazwyczaj wymaga “znaczących prac rozpoznawczych zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia zgodności”.

Celo jest platformą open-source, która koncentruje się na budowaniu governance i utility tokena o nazwie Celo Gold. Oprócz tego tworzy stablecoina o nazwie Celo Dolar, którego wartość jest równa 1:1 z dolarem. Projekt promuje się jako konkurencja Facebookowej Libry, jednak zabezpieczona przez Celo Gold i inne cyfrowe aktywa.

Firma tworzy także swój własny blockchain, który działa na modelu PoS (proof-of-stake). Zapewni on użytkownikom dostęp do narzędzi finansowych bez konieczności zarządzania kryptowalutowymi portfelami. Celo pozwala użytkownikom na wysyłanie, odbieranie i przechowywanie stablecoinów. Transakcje mogą być dokonywane nawet z osobami, które nie posiadają aplikacji, a do wysyłania kryptowalut wystarczy tylko numer telefonu.

coinbbase celoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.