Cloud Token upadł przez COVID-19, władze i hakerów - tłumaczy admin SCAMu | Wiadomości | CrypS.

Cloud Token upadł przez COVID-19, władze i hakerów – tłumaczy admin SCAMu

Michał Misiura
ronald aai admin cloud token

Piramida finansowa Cloud Token zapadła się w październiku zeszłego roku. Mimo to jeden z administratorów scamu, opublikował wczoraj filmik, w którym tłumaczy projekt i zapewnia, że inwestorzy dostaną swoje środki. 

Być może Ronaldem Aai motywował incydent z 30 kwietnia. Do jego tajwańskiego mieszkania wtargnęła wtedy grupa osób, które sterroryzowały go i wymusiły na nim dostęp do kluczy zabezpieczających aktywa. W mieszkaniu przebywały też inne osoby związane ze scamem Cloud 2.0. Jak informował oficjalny kanał Cloud Tokena, napastnicy zniszczyli ich komputery, smartfony oraz zimne portfele. Ronald Aai podobno teraz czuje się jednak dobrze i wrócił do pracy, a sprawą zajmuje się tajwańska prokuratura.

Nie jest jasne czy opisane wydarzenie miało miejsce naprawdę. Dotychczasowym miejscem zamieszkania Ronalda Aai była Malezja. Siedziba główna piramidy znajdowała się zaś w Singapurze. Być może jednak pracownicy i biuro firmy musieli uciekać stamtąd przed poszkodowanymi klientami. Najwidoczniej informacje ze stycznia tego roku, według których chińska policja rozbiła całkowicie Cloud Tokena i aresztowała twórców scamu, nie były ścisłe. Na początku roku współtwórca piramidy – Ronald Aai usunął swoje konta w mediach społecznościowych i nie było od niego żadnych informacji. Aż do wczoraj.

W filmiku wrzuconym na YouTube, Ronald Aai nie wygląda na ofiarę pobicia. Przed kamerą tłumaczy, że Cloud Token padł ofiarą włamów na serwery. Później wyjaśnia, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa uderzyła w ich 4-miesięczne zasoby. Następnie dochodzi do kwestii licznych skarg wpływających do władz na całym świecie, które miały spowodować zamrożenie aktywów przedsięwzięcia. Na szczęście Cloud Token pracuje nad tym i kiedyś trafią one z powrotem do rąk uczestników projektu.

Ronald Aai zamieścił to wyjaśnienie 8 miesięcy od momentu, gdy piramida przestała wypłacać jakiekolwiek pieniądze. Być może są jednak nadal osoby, które wierzą, że nie zostały oszukane, a problemy Cloud Tokena są chwilowe.


Źródło: Behind MLM

ronald aai admin cloud tokenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.