Cloud Token - kolejna upadła piramida | Ostrzeżenie | CrypS.

Cloud Token – kolejna upadła piramida

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Kryptowalutowy portfel Cloud Token, reklamowany jako inwestycja przynosząca nawet 12% zysku miesięcznie, kończy działalność. To efekt aresztowań dokonanych przez chińską policję, która zatrzymała 72 osoby powiązane z Cloud Tokenem. Według mediów do aresztu trafili również twórcy projektu.

Projekt ten od dawna był bacznie obserwowany przez ekspertów branży krypto. Ostrzegali oni, że z dużą dozą prawdopodobieństwa jest to kolejna piramida finansowa w stylu Plus Tokena. W tamtym projekcie oszuści wyłudzili ok. 3,5 mld USD. Tym razem zyski twórców Cloud Tokena szacuje się na 500 mln USD.

Twórcy projektu Cloud Token to Ronald Aai oraz Daniel Csokas. Swą działalność rozpoczynali w Singapurze, ale po problemach z miejscowym regulatorem rynku finansowego przenieśli się do Malezji oraz na Mauritius. Niewiele później nadzór finansowy Mauritiusu opublikował ostrzeżenie przed Cloud Tokenem. W reklamach oszuści zapewniali, że wysokie zyski możliwe są dzięki botowi JARVIS AI opierającemu się na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, który obraca powierzonymi kryptowalutami na 10 giełdach.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.