Cloud Token - kolejna upadła piramida | Ostrzeżenie | CrypS.

Cloud Token – kolejna upadła piramida

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Kryptowalutowy portfel Cloud Token, reklamowany jako inwestycja przynosząca nawet 12% zysku miesięcznie, kończy działalność. To efekt aresztowań dokonanych przez chińską policję, która zatrzymała 72 osoby powiązane z Cloud Tokenem. Według mediów do aresztu trafili również twórcy projektu.

Projekt ten od dawna był bacznie obserwowany przez ekspertów branży krypto. Ostrzegali oni, że z dużą dozą prawdopodobieństwa jest to kolejna piramida finansowa w stylu Plus Tokena. W tamtym projekcie oszuści wyłudzili ok. 3,5 mld USD. Tym razem zyski twórców Cloud Tokena szacuje się na 500 mln USD.

Twórcy projektu Cloud Token to Ronald Aai oraz Daniel Csokas. Swą działalność rozpoczynali w Singapurze, ale po problemach z miejscowym regulatorem rynku finansowego przenieśli się do Malezji oraz na Mauritius. Niewiele później nadzór finansowy Mauritiusu opublikował ostrzeżenie przed Cloud Tokenem. W reklamach oszuści zapewniali, że wysokie zyski możliwe są dzięki botowi JARVIS AI opierającemu się na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, który obraca powierzonymi kryptowalutami na 10 giełdach.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz