Citadel Securities może tworzyć zaplecze do handlu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Citadel Securities może tworzyć zaplecze do handlu kryptowalutami

Redaktor: Albert Czajkowski
citadel securities tworzy infrastrukturę do handlu kryptowalutami

Amerykański gigant branży handlu elektronicznego Citadel Securities buduje „ekosystem handlu kryptowalutami” z pomocą firm Virtu Financial oraz Sequoia Capital i Paradigm. Takie informacje podał portal CoinDesk, powołując się na „osoby znające plany spółki”. Citadel Securities jest spółką siostrzaną funduszu hedgingowego Citadel.


Według źródeł, na które powołuje się CoinDesk, do firm wchodzących w skład pierwszego konsorcjum Citadel Securities dołączą kolejni zarządzający majątkiem, animatorzy rynku i inni liderzy branży, którzy chcą być częścią rynku przed jego uruchomieniem.

– Rynek ten ma na celu stworzenie bardziej efektywnego dostępu do głębokiej puli płynności dla aktywów cyfrowych. Grupa liderów branży ściśle współpracuje ze sobą, aby ułatwić bezpieczny, czysty, zgodny z przepisami i bezpieczny handel aktywami cyfrowymi – wskazało anonimowe źródło.

Projekt Citadel ma pokonać giełdy

Według doniesień CoinDesk, obecna struktura rynku kryptowalut jest niedoskonała i hamuje szersze przyjęcie przez wielu inwestorów, czemu ma zaradzić konsorcjum handlowe Citadel Securities. Projekt Citadel w zamierzeniu ma być ekosystemem lub rynkiem handlu kryptowalut, a nie giełdą. Jego celem jest pokonanie giełd i stworzenie lepszych warunków dla inwestorów.

Druga osoba, na którą powołuje się CoinDesk, wskazała, że Citadel Securities „po cichu zatrudniała kierowników”, których zadaniem było zbudowanie infrastruktury do handlu kryptowalutami. Trzecie źródło powiedziało, że firma prowadzi rozmowy na temat ogromnej ilości systemowej internalizacji obejmującej siostrzane firmy Citadel.

Na czele Citadel Securities stoi kryptowalutowy sceptyk Ken Griffin. Wcześniej mówił, że kryptowaluty to „wojna dżihadystów” przeciwko dolarowi amerykańskiemu, jednak od tego czasu jego firma ogłosiła plany stworzenia rynków dla różnych kryptowalut.

Wiadomo, że firma Virtu jest zaangażowana w tworzenie rynku dla kontraktów terminowych na kryptowaluty i funduszy ETF w Kanadzie. Według doniesień The Block, firma prowadzi również działalność w zakresie tworzenia rynku kryptowalut na Coinbase i Gemini. W styczniu tego roku Sequoia i firma VC Paradigm zainwestowały 1,15 miliarda dolarów w Citadel.

citadel securities tworzy infrastrukturę do handlu kryptowalutamireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.