Circle publikuje pierwszy raport dot. USDC | Wiadomości | CrypS.

Circle publikuje pierwszy raport dot. USDC

Redakcja
usdc delisting z wazirx

Circle, emitent stablecoina USD Coin (USDC), opublikował swój pierwszy roczny raport dotyczący rozwoju i perspektyw tokena.


Założyciel i dyrektor generalny firmy, Jeremy Allaire, przypomniał, że w 2013 roku, kiedy powstał projekt, miał on być “dolarem internetu”.

– Teraz, dziesięć lat później, USD Coin (USDC) wdziera się do głównego nurtu. Przez prawie wszystkie metryki i trendy, ekonomia stablecoina jest rosnąca, zdrowa i na drodze do stania się głównym nośnikiem aktywności gospodarczej w skali globalnej – ogłosił prezes Circle.

Według raportu, aktywo jest w pełni zabezpieczone rezerwami, które składają się w 80 procentach z 3-miesięcznych obligacji skarbowych USA – jednych z najbardziej stabilnych i płynnych papierów wartościowych. Firma deklaruje, że do końca stycznia przeniesie to zabezpieczenie stablecoina w całości do regulowanego funduszu zarządzanego przez BlackRock.

Pozostałe 20% swoich rezerw Circle utrzymuje w gotówce, rozłożonej na rachunkach w ośmiu bankach partnerskich.

Miesięczny audyt

Spółka i jej fundusze są co miesiąc audytowane przez renomowaną firmę doradczą Grant Thornton. Circle planuje w przyszłości przejść na usługi Wielkiej Czwórki, zatrudniając audytorów Deloitte. Wyniki audytów są jawne w standardach spółek publicznych.

Od momentu uruchomienia w 2018 roku Circle zamieniło użytkownikom ponad 213 mld USDC na USD.

W tym czasie kapitalizacja USDC wzrosła do około 44 mld USD – o 860%. Fizyczna podaż dolara wynosi 2,3 biliona dolarów, ale w odnośnym okresie wzrosła o 8%.

Circle spodziewa się dalszego szybkiego wzrostu napędzanego przez trzy główne trendy:

  • rozwój sektora e-commerce,
  • uznanie potrzeby przekształcenia przelewów transgranicznych z powodu niskich prędkości i wysokich opłat,
  • ograniczenie stosowania gotówki jako środka wymiany.

Spółka twierdzi, że USDC spełnia wszystkie wymogi regulacyjne. Jako przykład Circle przywołał blokadę aktywów w portfelach miksera Tornado Cash po nałożeniu sankcji przez amerykański Departament Skarbu.

Przypomnijmy, że w lipcu firma opublikowała swój pierwszy miesięczny raport dotyczący rezerw USDC.

usdc delisting z wazirxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.