100% rezerw stablecoina USDC to gotówka i obligacje - raportuje Circle | Wiadomości | CrypS.

100% rezerw stablecoina USDC to gotówka i obligacje – raportuje Circle

Redaktor: Albert Czajkowski
stablecoin USDC ma pełne pokrycie w gotówce i obligacjach skarbowych usa

Firma Circle opublikowała pierwszy miesięczny raport określający rezerwy dla jej stablecoina USDC. Z danych wynika, że Circle na koniec czerwca dysponowała kwotą 55,7 mld USD w gotówce i trzymiesięcznych papierach skarbowych USA.


Firma branży fintech, najbardziej znana ze swego stablecoina USDC, ujawniła w sprawozdaniu raporcie, że 13,58 mld USD przechowuje w gotówce w regulowanych bankach amerykańskich. Do banków tych należą: Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank, Silvergate Bank i US Bancorp.

Circle, która opisuje USDC jako w pełni wspieranego stablecoina, wykazała, że na dzień 30 czerwca posiadała 55,7 mld USD. Firma uruchomiła również stablecoin zabezpieczony w euro o nazwie EUROC w czerwcu. Papiery wartościowe zabezpieczające USDC mają średni ważony termin zapadalności wynoszący 43,9 dni.

– Rezerwa USDC jest utrzymywana wyłącznie w gotówce i trzymiesięcznych bonach skarbowych USA, przechowywana na wydzielonych rachunkach na rzecz posiadaczy USDC i jest całkowicie oddzielona od działalności firmy Circle – wskazano na firmowym blogu.

Circle dąży do zwiększenia przejrzystości

Ujawnienie kwot zabezpieczeń stablcoina jest najnowszym z serii wpisów na blogu Circle zatytułowanych „How to be stable”. Na serię wpisów zwrócił uwagę współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Jeremy Allaire, który wskazał na nie, zaprzeczając plotkom krążącym w mediach społecznościowych, według których nadchodzi rychły upadek USDC.

W nowym wątku opublikowanym dzisiaj, Allaire stwierdził, że ujawnienie informacji o rezerwach USDC jest częścią bieżących działań firmy, których celem jest podkreślenie znaczenia przejrzystości.

– W ramach naszego zobowiązania do zwiększenia przejrzystości i ujawniania informacji związanych z USDC, publikujemy dziś nasz pierwszy miesięczny raport wskazujący podział aktywów rezerwowych USDC, z wyszczególnieniem wszystkich bonów skarbowych i listą powierników rezerw gotówkowych – napisał Allaire.

stablecoin USDC ma pełne pokrycie w gotówce i obligacjach skarbowych usareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.