Chiny zamykają pekińską firmę podejrzaną o zaangażowanie w handel krypto | Wiadomości | CrypS.

Chiny zamykają pekińską firmę podejrzaną o zaangażowanie w handel krypto

Redakcja
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

Bank centralny Chin nakazał zamknięcie firmy produkującej oprogramowanie z Pekinu. Wszystko w związku z podejrzeniem jej zaangażowania w handel kryptowalutami.

Chiński rząd w ostatnim czasie nasila egzekwowanie swojej antykryptowalutowej polityki. Władze Państwa Środka wydały we wtorek oświadczenie, w którym szczegółowo opisały działania podjęte przeciwko Beijing Qudao Cultural Development Co Ltd. Chiny oskarżają spółkę o handel kryptowalutami. Producentowi oprogramowania nakazano natychmiastowe zawieszenie działalności i usunięto jego stronę internetową.

Oświadczenie pekińskiej administracji nadzoru finansowego powtórzyło również stanowisko Ludowego Banku Chin w sprawie działań związanych z kryptowalutami. Podkreślono w nim, że firmy z Pekinu nie powinny oferować żadnych usług dla firm związanych z kryptowalutami. Same też nie powinny zajmować się nimi bezpośrednio.

Jest to już kolejna pozycja na długiej liście antykryptowalutowych regulacji chińskiego rządu. W maju Państwo Środka wydało oświadczenie wzywające do ściślejszej regulacji cyfrowych aktywów. W czerwcu sytuacja uległa dalszej eskalacji. Bank centralny Chin ogłosił bowiem, że klienci zaangażowani w handel kryptowalutami stracą swoje konta w banku.

Regulacje położyły również kres wydobyciu Bitcoina w kraju. Masowy odpływ górników spowodował bowiem, że hashrate sieci spadł do najniższych poziomów od 2019 roku.

Od maja cena Bitcoina spadła o ponad 42%, częściowo z powodu niedźwiedziej presji ze strony chińskich regulacji.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.