Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych | Wiadomości | CrypS.

Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych

Anna Sutowicz
Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych

Wygląda na to, że Chiny prężnie walczą z branżą krypto. Zamknięto ok. 13 000 kont promujących inwestycje w kryptowaluty. Znikają również posty i strony internetowe.


Według informacji, które wczoraj ogłosiła Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) w 2022 roku zamknięto ok. 13 tys. kont promujących kryptowaluty, usunięto 52 tys. postów i zamknięto 105 stron internetowych zawierających informacje o kryptowalutach. CAC podaje, że robi to w trosce o internautów, którzy są zdezorientowani fałszywą propagandą:

Wraz z rozwojem wirtualnej waluty, powiązane działania, takie jak spekulacje, szum i oszustwa, stają się coraz bardziej intensywne. Niektórzy internauci są zdezorientowani fałszywą propagandą, taką jak wysokie zwroty z inwestycji w wirtualną walutę, i ślepo uczestniczą w powiązanych działaniach handlowych, które powodują większe szkody.

Chiny tłumią działalność kryptowalutową

CAC twierdzi, że celem kampanii jest egzekwowanie decyzji Chińskiej Partii Komunistycznej. Konta zidentyfikowano na podstawie wskazówek, które użytkownicy umieszczają w mediach społecznościowych. Chińska Administracja Cyberprzestrzeni zapowiedziała również, że nadal będzie tłumić nielegalną działalność finansową związaną z kryptowalutami:

W kolejnym kroku Chińska Administracja Cyberprzestrzeni będzie kontynuować współpracę z odpowiednimi departamentami w celu wzmocnienia zwalczania nielegalnej działalności finansowej związanej z wirtualną walutą oraz ochrony bezpieczeństwa mienia ludzi zgodnie z prawem.

W 2019 roku Chiny były największym krajem wydobywającym bitcoiny na świecie. We wrześniu 2021 roku zakazały handlu i kopania kryptowalut. Od tego czasu organy regulacyjne wprowadziły parę zasad, których celem jest całkowite wyeliminowanie wszelkich operacji związanych z branżą kryptowalutową. Rządowi chińskiemu nie udało się jednak zlikwidować działalności kryptowalutowej, bowiem aktualnie Chiny zajmują drugie miejsce wśród największych centrów wydobycia bitcoinów.

Chiny zakazują krypto-zbiórek

Po wprowadzeniu zakazu handlu i wydobycia kryptowalut, Chiny nie ustają w działaniu. Chiński Najwyższy Sąd Ludowy ogłosił zmianę interpretacji krajowego prawa karnego w taki sposób, by nielegalne stały się również publiczne zbiórki funduszy z wykorzystaniem kryptowalut. Zostały także wprowadzone zmiany dotyczące karania za przestępstwa związane z nielegalnym gromadzeniem środków.

Chiny zamknęły 13 000 kont promujących kryptowaluty w mediach społecznościowych
reklama
reklama