Chińskie władze zamroziły 4000 kont bankowych powiązanych z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Chińskie władze zamroziły 4000 kont bankowych powiązanych z kryptowalutami

Zerelik Maciej
bitcoiny chiny

Chińskie organy ścigania zamroziły około 4000 kont bankowych należących do traderów kryptowalutowych. Póki co władze nie mają pewności czy były one używane do nielegalnych działań.

Rachunki bankowe tysięcy traderów zostały zamrożone

Według raportu z 8 czerwca sporządzonego przez 8BTC, policja zamroziła rachunki bankowe tysięcy traderów z chińskiej prowincji Guangdong. Mieli oni handlować kryptowalutami na rynku poza giełdowym.

Jest to część szerszego dochodzenia w sprawie nielegalnej działalności, takiej jak hazard i pranie brudnych pieniędzy.

Chińskie organy ścigania zaczęły zamrażać konta bankowe w dniu 4 czerwca. Podobno rachunek jednego z inwestorów detalicznych został zablokowany po zrobieniu zakupów na dużej, wiarygodnej giełdzie kryptowalutowej.

Póki co władze nie mają pewności, czy zamrożone konta były używane do nielegalnych działań. Jeżeli analiza ich działalności nie wykaże żadnego nadużycia, zostaną one odblokowane.

Chińskie organy ścigania ponoć kładą coraz większy nacisk na naukę analizy sieci blockchain, aby śledzić kryptowalutowe transakcje i wyłapywać internetowych przestępców.

Kryptowaluty, a pranie brudnych pieniędzy

Kryptowalutowe transakcje nie mogą być zablokowane przez władze, a portfele nie muszą być potwierdzone dowodem tożsamości, tak jak konta bankowe. Ze względu na te cechy, kryptowaluty są czasami wykorzystywane przez przestępców do prania brudnych pieniędzy.

W lutym firma analityczna IntSights poinformowała, że kryptowaluty w Ameryce Łacińskiej są coraz częściej wykorzystywane do prania pieniędzy .

W maju aresztowano Australijkę, która sprzedała Bitcoin (BTC) za gotówkę. Została ona oskarżona o wprowadzenie do obiegu pieniędzy z nielegalnej działalności.

W kwietniu pisaliśmy o rosyjskim raperze, który został zatrzymany przez FBI w związku z praniem brudnych pieniędzy przy użyciu Bitcoina.

bitcoiny chiny
reklama
reklama