Chińskie władze zamroziły 4000 kont bankowych powiązanych z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Chińskie władze zamroziły 4000 kont bankowych powiązanych z kryptowalutami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoiny chiny

Chińskie organy ścigania zamroziły około 4000 kont bankowych należących do traderów kryptowalutowych. Póki co władze nie mają pewności czy były one używane do nielegalnych działań.

Rachunki bankowe tysięcy traderów zostały zamrożone

Według raportu z 8 czerwca sporządzonego przez 8BTC, policja zamroziła rachunki bankowe tysięcy traderów z chińskiej prowincji Guangdong. Mieli oni handlować kryptowalutami na rynku poza giełdowym.

Jest to część szerszego dochodzenia w sprawie nielegalnej działalności, takiej jak hazard i pranie brudnych pieniędzy.

Chińskie organy ścigania zaczęły zamrażać konta bankowe w dniu 4 czerwca. Podobno rachunek jednego z inwestorów detalicznych został zablokowany po zrobieniu zakupów na dużej, wiarygodnej giełdzie kryptowalutowej.

Póki co władze nie mają pewności, czy zamrożone konta były używane do nielegalnych działań. Jeżeli analiza ich działalności nie wykaże żadnego nadużycia, zostaną one odblokowane.

Chińskie organy ścigania ponoć kładą coraz większy nacisk na naukę analizy sieci blockchain, aby śledzić kryptowalutowe transakcje i wyłapywać internetowych przestępców.

Kryptowaluty, a pranie brudnych pieniędzy

Kryptowalutowe transakcje nie mogą być zablokowane przez władze, a portfele nie muszą być potwierdzone dowodem tożsamości, tak jak konta bankowe. Ze względu na te cechy, kryptowaluty są czasami wykorzystywane przez przestępców do prania brudnych pieniędzy.

W lutym firma analityczna IntSights poinformowała, że kryptowaluty w Ameryce Łacińskiej są coraz częściej wykorzystywane do prania pieniędzy .

W maju aresztowano Australijkę, która sprzedała Bitcoin (BTC) za gotówkę. Została ona oskarżona o wprowadzenie do obiegu pieniędzy z nielegalnej działalności.

W kwietniu pisaliśmy o rosyjskim raperze, który został zatrzymany przez FBI w związku z praniem brudnych pieniędzy przy użyciu Bitcoina.

bitcoiny chinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.