Chińskie władze aresztowały ponad 1100 osób powiązanych z krypto przestępczością | Wiadomości | CrypS.

Chińskie władze aresztowały ponad 1100 osób powiązanych z krypto przestępczością

Zerelik Maciej
w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowej

Jak donosi Reuters, Chiny podjęły wspólną krajową akcję, podczas której aresztowano ponad 1100 osób podejrzanych o popełnianie przestępstw związanych z kryptowalutami.

Według lokalnych mediów, Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego rozesłało jednostki ścigania w środę po południu w całym mieście Pekin, prowincjach Hebei, Shanxi i 23 innych regionach. Policjanci rozbili ponad 170 grup przestępczych zaangażowanych w wykorzystywanie kryptowalut do prania pieniędzy.

Ministerstwo za pośrednictwem swojego oficjalnego konta Wechat ogłosiło, że osoby piorące pieniądze (lub tzw. farmerzy monet) otrzymywali prowizję w wysokości około 1,5% do 5%. Za co? Za kupowanie i konwersję wirtualnych walut pochodzących z nielegalnych działań za pośrednictwem giełd kryptowalut.

China’s Payment & Clearing Association oświadczyło w środę, że liczba przestępstw związanych z wirtualnymi walutami rośnie. Ponieważ kryptowaluty są anonimowe, wygodne i globalne, „coraz częściej stają się ważnym kanałem transgranicznego prania pieniędzy”.

Stowarzyszenie potkreśliło też, że kryptowaluty stają się coraz bardziej popularnym środkiem płatniczym w nielegalnej działalności hazardowej. Prawie 13% stron hazardowych wspiera wykorzystanie wirtualnych walut, a technologia blockchain sprawiła, że władzom trudniej jest śledzić przepływające tam pieniądze.

Ostatnio Chiny ograniczyły działania i transakcje związane z kryptowalutami. Trzy chińskie podmioty regulacyjne zakazały bankom i instytucjom finansowym świadczenia krypto usług. Powodem było to, że zmienność kryptowalut poważnie zakłóca porządek społeczny, gospodarczy i finansowy.

Jak informowaliśmy wczoraj, chińskie  serwisy Baidu i Weibo również zaczęły nękać branżę. Strony te skutecznie ocenzurowały największe giełdy kryptowalut, w tym Huobi, Binance oraz OKEx. Gdy wpiszesz nazwy tych giełd w wyszukiwarki Baidu, Weibo, Zhihu lub Sogo, nie zobaczysz żadnych wyników. Sytuacja dotyczy zarówno języka angielskiego jak i chińskiego.

w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowej
reklama
reklama