ChatGPT stworzył kryptowalutę, której kapitalizacja urosła do 600 mln USD | Wiadomości | CrypS.

ChatGPT stworzył kryptowalutę, której kapitalizacja urosła do 600 mln USD

ChatGPT

Pewien artysta cyfrowy wykorzystał chatbota opartego na sztucznej inteligencji (AI) od firmy OpenAI, aby z jego pomocą opracować memecoina. Choć początkowo miał to być tylko żart, zaczął on kontynuować wysiłki wobec wspomnianego projektu. Ten obecnie cieszy się zainteresowaniem!


  • Memecoin pod nazwą Turbo, opracowany przez GPT-4 doznał silnego wzrostu wartości,
  • Trend związany z inwestycjami w memecoiny wciąż utrzymuje się na rynku wirtualnych walut.

ChatGPT opracował memecoina

Rhett Mankind znany, jako twórca tokena Turbo, wykorzystał chatbota AI od firmy OpenAI, aby stworzyć memecoina “lepszego”, niż mógłby to zrobić człowiek”. Swoimi postępami w tym zakresie dzielił się z obserwatorami na platformie X.

Wspomniany artysta cyfrowy wykorzystał również podpowiedzi ze strony społeczności, aby poprowadzić GPT-4 tak, aby ten stworzył kolejnego “wielkiego memecoina”. 

Nie tak dawno cena wspomnianego tokena eksplodowała. Zdaniem jego twórcy ma to związek z tym, iż nikt nim nie zarządza. Obecnie jego celem pozostaje znalezienie się na liście 300 najlepszych wirtualnych walut rankingu od CoinGecko

Turbo z początkowym budżetem w wysokości 69 dolarów zwiększył swoją wycenę do 638 milionów dolarów w ciągu roku swojego istnienia.

Z kolei 28 maja br. jego cena ustanowiła nowe ATH w okolicy 0,009302 dol. Zgodnie z danymi pochodzącymi od CoinGecko zwiększyło to znacznie kapitalizację rynkowa wspomnianej wirtualnej waluty.  

Turbo
Wykres memecoina Turbo. Źródło: tradingview.com

Rosnący popyt na kryptowaluty meme

Memecoiny stanowią hit inwestycyjny obecnej hossy.

Być może wielu inwestorów zaczęło sięgać po nie ze względu na to, iż znudził ich handel bokiem czołowych kryptowalut. Z kolei wirtualne waluty z grupy meme charakteryzują się wyższą zmiennością cenową, co ma swoje plusy oraz minusy.

W efekcie memecoiny to wysoce ryzykowne aktywa cyfrowe mogące zapewnić duże zyski w krótkim czasie, jak również i straty. 

ChatGPTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.