Binance przejmuje giełdę WazirX | Wiadomości | CrypS.

Binance przejmuje giełdę WazirX

Mariusz Przepiórka
binance

Wiodąca giełda kryptowalut Binance ogłosiła przejęcie indyjskiej platformy tradingowej WazirX. Głównym celem transakcji jest umożliwienie obywatelom Indii zakupu i sprzedaży kryptowalut przy użyciu tradycyjnych pieniędzy. O takiej możliwości Binance informowała już wcześniej na swoim blogu, podając, że usługa będzie dostępna od 25 listopada.

WazirX jest jedną z najbardziej znanych i cieszących się zaufaniem giełd w Indiach, ale rynek kryptowalut w Indiach jest dość skomplikowany. Oficjalnie kryptowaluty nie są objęte zakazem, ale bank centralny Indii stosuje restrykcyjne obostrzenia wobec instytucji zajmujących się kryptowalutami. Bezpośrednia wymiana peer-to-peer jest jednak możliwa, co w swoim unikatowym silniku wykorzystała giełda WazirX.

Binance zapowiada, że już w pierwszym kwartale 2020 roku silnik WazirX zostanie zintegrowany z platformą Binance Fiat Gateway, dzięki czemu ponad miliard obywateli Indii uzyska możliwość bezpośredniego korzystania ze wszystkich usług giełdy. Na razie możliwa będzie tylko wymiana indyjskiej rupii (INR) na kryptowaluty.

binance