Binance przejmuje giełdę WazirX | Wiadomości | CrypS.

Binance przejmuje giełdę WazirX

Mariusz Przepiórka
binance

Wiodąca giełda kryptowalut Binance ogłosiła przejęcie indyjskiej platformy tradingowej WazirX. Głównym celem transakcji jest umożliwienie obywatelom Indii zakupu i sprzedaży kryptowalut przy użyciu tradycyjnych pieniędzy. O takiej możliwości Binance informowała już wcześniej na swoim blogu, podając, że usługa będzie dostępna od 25 listopada.

WazirX jest jedną z najbardziej znanych i cieszących się zaufaniem giełd w Indiach, ale rynek kryptowalut w Indiach jest dość skomplikowany. Oficjalnie kryptowaluty nie są objęte zakazem, ale bank centralny Indii stosuje restrykcyjne obostrzenia wobec instytucji zajmujących się kryptowalutami. Bezpośrednia wymiana peer-to-peer jest jednak możliwa, co w swoim unikatowym silniku wykorzystała giełda WazirX.

Binance zapowiada, że już w pierwszym kwartale 2020 roku silnik WazirX zostanie zintegrowany z platformą Binance Fiat Gateway, dzięki czemu ponad miliard obywateli Indii uzyska możliwość bezpośredniego korzystania ze wszystkich usług giełdy. Na razie możliwa będzie tylko wymiana indyjskiej rupii (INR) na kryptowaluty.

binance
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.