Binance przejmuje giełdę WazirX | Wiadomości | CrypS.

Binance przejmuje giełdę WazirX

Mariusz Przepiórka
binance

Wiodąca giełda kryptowalut Binance ogłosiła przejęcie indyjskiej platformy tradingowej WazirX. Głównym celem transakcji jest umożliwienie obywatelom Indii zakupu i sprzedaży kryptowalut przy użyciu tradycyjnych pieniędzy. O takiej możliwości Binance informowała już wcześniej na swoim blogu, podając, że usługa będzie dostępna od 25 listopada.

WazirX jest jedną z najbardziej znanych i cieszących się zaufaniem giełd w Indiach, ale rynek kryptowalut w Indiach jest dość skomplikowany. Oficjalnie kryptowaluty nie są objęte zakazem, ale bank centralny Indii stosuje restrykcyjne obostrzenia wobec instytucji zajmujących się kryptowalutami. Bezpośrednia wymiana peer-to-peer jest jednak możliwa, co w swoim unikatowym silniku wykorzystała giełda WazirX.

Binance zapowiada, że już w pierwszym kwartale 2020 roku silnik WazirX zostanie zintegrowany z platformą Binance Fiat Gateway, dzięki czemu ponad miliard obywateli Indii uzyska możliwość bezpośredniego korzystania ze wszystkich usług giełdy. Na razie możliwa będzie tylko wymiana indyjskiej rupii (INR) na kryptowaluty.

binance
reklama
reklama