Changpeng Zhao prognozuje, na jakim poziomie bitcoin zakończy obecny cykl
Założyciel i były CEO Binance – Changpeng Zhao – był gościem internetowego podcastu RugRadio, gdzie dyskutował o wielu kwestiach z Farokhem Sarmadem. CZ przedstawił między innymi swoją prognozę dot. ceny bitcoina podczas szczytu hossy i wskazał trendy, które jego zdaniem zrewolucjonizują rynek blockchaina.
- Changpeng Zhao uważa, że obecna hossa na bitcoina zakończy się w 2026 roku.
- Jego zdaniem kurs BTC jest w stanie wzrosnąć nawet do poziomu 1 miliona dolarów.
CZ dzieli się swoimi prognozami
Changpeng Zhao w dalszym ciągu pozostaje bardzo byczo nastawiony, jeżeli chodzi o sytuację bitcoina na jego wykresie cenowym w tym cyklu.
Tak, były CEO giełdy Binance również należy do tej grupy osób (podobnie jak redakcja Cryps.pl), które uważają, że hossa trwa dalej, tylko w wyniku kilku czynników zapanowała obecnie stagnacja i trend boczny.
CZ nie wyklucza tego, że król cyfrowych aktywów zdoła zakończyć ten cykl byka w przedziale od 500 tys. dolarów do nawet 1 miliona dolarów. Chociaż w przypadku zrealizowania się tego drugiego scenariusza, bitcoin musiałby wzrosnąć o ponad 950%, licząc od obecnej ceny 94 tys. dolarów. Przyznajemy, że taki wystrzał to już aż nadto optymistyczne wizje.
Co więcej, Zhao spodziewa się, że rok 2025 bitcoin zakończy z kapitalizacją rynkową wynoszącą 5 bilionów dolarów. Obecnie marketcap BTC wynosi 1,87 biliona dolarów.
Przechodząc dalej, najbogatszy człowiek z branży kryptowalut podzielił się również innymi obserwacjami i przypuszczeniami. Jeżeli chodzi o sektor memecoinów, to jego zdaniem 99,99% tego rodzaju tokenów upadnie. Ponadto uważa, że memy to coś, co odciąga uwagę spekulantów od prawdziwych innowacji w tej branży.
Wskazał również segmenty, na które jego zdaniem warto zwrócić uwagę. Są to zdecydowanie sztuczna inteligencja (AI), która, jak stwierdził, „poślubi blockchain”, a także zdecentralizowana nauka (DeSci).
Ponadto kolejny już raz powtórzył swoją wizję, według której w przyszłości zdecentralizowane giełdy (DEX-y) ostatecznie przegonią te scentralizowane (CEX-y). Chociaż to takie platformy, jak Binance, oferują o wiele prostsze wejście w świat tradingu, to patrząc z długoterminowej perspektywy, decentralizacja wygra ten wyścig.
Polecamy Wam posłuchać w całości rozmowy Zhao z Sarmadem, ponieważ pojawia się tam naprawdę wiele ciekawych wątków.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
