Changpeng Zhao: 99% osób trzymających kryptowaluty samodzielnie straci je | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao: 99% osób trzymających kryptowaluty samodzielnie straci je

Mariusz Przepiórka
Binance

Dyrektor generalny giełdy Binance Changpeng Zhao powiedział, że użytkownicy są bardziej narażeni na utratę kryptowalut, trzymając je w „zimnym portfelu”, niż umieszczając je na giełdzie. Zhao wskazał na Twitterze, że osoby, które to potrafią, powinni przechowywać kryptowaluty we własnym zakresie, ale 99% osób nie poradzi z tym sobie i je straci.


Słowa założyciel giełdy Binance padły podczas wczorajsze sesji AMA (od 59 min), krótko po największej od wielu miesięcy fali wypłat z giełdy. Kilka godzin wcześniej w przestrzeni internetowej pojawiła się także wiadomość, że Zhao zapowiedział swym pracownikom, aby przygotowali się na kilka trudnych miesięcy, ponieważ krypto-zima potrwa jeszcze przez jakiś czas. Odpowiadając na pytania CZ dodał, że jego firma „zachowuje neutralność” w kwestii tego, czy użytkownicy powinni przechowywać kryptowaluty we własnym zakresie, czy umieścić je na giełdzie, ale zasugerował, że praktyczne aspekty sprawiają, że samodzielne trzymanie kryptowalut jest dla wielu nierealne.

– Większość osób nie jest w stanie wykonać kopii zapasowej swoich kluczy bezpieczeństwa. Stracą je – powiedział. – Nie będą mieli odpowiedniego szyfrowania dla swojej kopii zapasowej. Zapiszą to na kartce papieru, ktoś inny to zobaczy i ukradnie środki. Dodatkowo jeśli osoba umrze, nie ma sposobu na przekazanie środków najbliższej rodzinie. My natomiast mamy standardową procedurą operacyjną obejmującą taką sytuację.

Zhao dodał, że ludzie, którzy mają umiejętności techniczne i mogą bezpiecznie przechowywać kryptowaluty, powinni to robić, ale stwierdził też, że wiąże się to z pewnym ryzykiem.

Masowe wypłaty środków z kont Binance

Upadek konkurenta Binance – giełdy FTX – i późniejsze rewelacje na temat jej sytuacji finansowej,  spowodowały, że w społeczności kryptowalutowej znów popularne stało się hasło „nie masz klucza, nie masz coinów”. Hasło to odnosi się do idei, że kryptowaluty przechowywane przez pośredników, w których rękach są unikatowe klucze zabezpieczające, technicznie nie należą do użytkownika.

W tym tygodniu użytkownicy Binance wypłacili miliardy dolarów, ponieważ zaufanie inwestorów do całej branży zostało mocno nadwyrężone po upadku giełdy FTX. Changpeng Zhao podkreślał, że Binance prowadzi działalność bez żadnych problemów, ale dodał, że aresztowanie założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda miało spory wpływ na nastroje rynkowe.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.