Chainalysis usuwa BitMEX z kategorii giełd wysokiego ryzyka | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis usuwa BitMEX z kategorii giełd wysokiego ryzyka

Zerelik Maciej
bitmex logo

Niespełna rok po tym, jak Chainalysis umieścił BitMEX w swojej strefie „wysokiego ryzyka” dla giełd kryptowalutowych, firma cofnęła swoją decyzję.

Firma analityczna przeprowadziła wewnętrzny przegląd giełdy instrumentów pochodnych, która w ostatnim czasie starała się poprawić swoją zgodność z AML. BitMEX stanął w obliczu ekstremalnej kontroli w zeszłym roku, kiedy większość jego ówczesnych dyrektorów, w tym Arthur Hayes, Benjamin Delo i Samuel Reed, została oskarżona przez rząd USA o prowadzenie giełdy instrumentów pochodnych bez odpowiedniej licencji.

Chociaż opuścili oni swoje stanowiska i zostali aresztowani kilka miesięcy później, konsekwencje dla BitMEX były natychmiastowe. Chainalysis, duża firma analityczna, nakreśliła potencjalne ryzyko związane z platfomrą i ostrzegła inwestorów, aby byli szczególnie ostrożni.

Dokładniej, Chainalysis umieścił BitMEX w kategorii „Ggełda wysokiego ryzyka”. Teraz jednak platforma instrumentów pochodnych ogłosiła, że firma analityczna zmieniła swoją decyzję. W oświadczeniu czytamy, że nastąpiło to po „wewnętrznym przeglądzie kryteriów” i „ciągłej pracy BitMEX w celu dostarczenia wiodących w branży programów zgodności, AML i weryfikacji użytkowników”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy platforma instrumentów pochodnych rzeczywiście podjęła znaczące kroki w celu zwiększenia ochrony użytkowników i zgodności z AML. Obejmowało to poprawę nadzoru handlu, weryfikację 100% wolumenu handlu i bazy użytkowników, a także zatrudnienie wielu nowych członków zespołu.

Wśród nich znalazł się były CCO Bank of China jako niewykonawczy dyrektor zarządu, nowy Chief Compliance Officer oraz nowy CEO, który przyszedł z Borse Stuttgart.

bitmex logo
reklama
reklama