Chainalysis usuwa BitMEX z kategorii giełd wysokiego ryzyka | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis usuwa BitMEX z kategorii giełd wysokiego ryzyka

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitmex logo

Niespełna rok po tym, jak Chainalysis umieścił BitMEX w swojej strefie “wysokiego ryzyka” dla giełd kryptowalutowych, firma cofnęła swoją decyzję.

Firma analityczna przeprowadziła wewnętrzny przegląd giełdy instrumentów pochodnych, która w ostatnim czasie starała się poprawić swoją zgodność z AML. BitMEX stanął w obliczu ekstremalnej kontroli w zeszłym roku, kiedy większość jego ówczesnych dyrektorów, w tym Arthur Hayes, Benjamin Delo i Samuel Reed, została oskarżona przez rząd USA o prowadzenie giełdy instrumentów pochodnych bez odpowiedniej licencji.

Chociaż opuścili oni swoje stanowiska i zostali aresztowani kilka miesięcy później, konsekwencje dla BitMEX były natychmiastowe. Chainalysis, duża firma analityczna, nakreśliła potencjalne ryzyko związane z platfomrą i ostrzegła inwestorów, aby byli szczególnie ostrożni.

Dokładniej, Chainalysis umieścił BitMEX w kategorii “Ggełda wysokiego ryzyka”. Teraz jednak platforma instrumentów pochodnych ogłosiła, że firma analityczna zmieniła swoją decyzję. W oświadczeniu czytamy, że nastąpiło to po “wewnętrznym przeglądzie kryteriów” i “ciągłej pracy BitMEX w celu dostarczenia wiodących w branży programów zgodności, AML i weryfikacji użytkowników”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy platforma instrumentów pochodnych rzeczywiście podjęła znaczące kroki w celu zwiększenia ochrony użytkowników i zgodności z AML. Obejmowało to poprawę nadzoru handlu, weryfikację 100% wolumenu handlu i bazy użytkowników, a także zatrudnienie wielu nowych członków zespołu.

Wśród nich znalazł się były CCO Bank of China jako niewykonawczy dyrektor zarządu, nowy Chief Compliance Officer oraz nowy CEO, który przyszedł z Borse Stuttgart.

bitmex logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.