Chainalysis uruchamia nową stronę internetową | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis uruchamia nową stronę internetową

Mariusz Przepiórka
firma analityczna chainalysis tworzy nowy portal z danymi z rynku kryptowalut Kryptowaluty

Firma analityczna Chainalysis otworzyła nową stronę internetową pod nazwą Market Intel. Portal skierowany jest do osób zarządzających aktywami i regulatorów finansowych zainteresowanych monitorowaniem kondycji rynków kryptowalutowych. Wersja beta strony jest obecnie dostępna bezpłatnie.

Strona dostarczy codzienne informacje o tradingu, popycie, podaży, ryzyku oraz przepływach kryptowalutowych między różnymi podmiotami i regionami. Aktualnie portal gromadzi informacje o takich walutach jak BTC, ETH, BCH, LTC i USDT. Market Intel to w pewnym sensie odpowiedź na informacje zwrotne płynące od regulatorów i osób zarządzających aktywami, a także od zwykłych obserwatorów rynku, którzy nie potrzebują skomplikowanych analiz dostarczanych przez Chainalysis.

Spółka oczekuje również, że nowy portal przyniesie korzyści w dłuższym okresie. Rynek na zaawansowane analizy Chainalysis jest dość wąski. Jednak dostęp do lepszych informacji na temat kryptowalut może zachęcić inwestorów do wejścia na ten rynek. A z czasem być może zechcą oni płacić za dostęp do informacji, jakie w tej chwili są dostępne na Market Intel bezpłatnie.

Market Intel dostępny bez opłat

Główny ekonomista Chainalysis Philip Gradwell w rozmowie z portalem The Block powiedział, że spółka włożyła wiele pracy w to, by odejść od bardzo technicznej analizy blockchain. Stworzenie algorytmu szacującego giełdowe przepływy między walutami a kryptowalutami zajęło rok. Nowa strona będzie również śledzić wskaźniki ryzyka związane z różnymi walutami. Market Intel w wersji beta będzie dostępny bezpłatnie i aktualnie Chainalysis nie zamierza wprowadzić opłat za korzystanie z serwisu. Zdaniem Gradwella rynek będzie potrzebował trochę czasu, by przekonać się do nowego produktu Chainalysis, ale jest to gra warta świeczki. Jeśli kryptowaluty dojrzeją i staną się znaczącym rynkiem finansowym, wówczas bez wątpienia powstanie przy nich duża branża analityczna.

firma analityczna chainalysis tworzy nowy portal z danymi z rynku kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.