Chainalysis uruchamia infolinię dla ofiar kryptowalutowych przestępstw | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis uruchamia infolinię dla ofiar kryptowalutowych przestępstw

Mariusz Przepiórka
Chainalysis otwiera linię dla ofiar przestępstw

Firma analityczna Chanalysis poinformowała dzisiaj o uruchomieniu całodobowej infolinii alarmowej dla ofiar przestępstw kryptowalutowych. Program pod nazwą Crypto Incident Response połączy organizacje, które padły ofiarą hakerów ze specjalnym zespołem ekspertów, zapewniającym pomoc w śledzeniu i oznaczaniu skradzionych funduszy i kontaktach z organami ścigania.


– Po incydencie takim jak atak hakerski, atak ransomware, wykorzystanie luki w kodzie lub atak flash loan, w którym żąda się lub kradnie środki kryptowalutowe, ofiara może skontaktować się z działającą całą dobę infolinią Chainalysis Crypto Incident Response – napisano na firmowym blogu Chainalysis.

Spółka stwierdziła również, że program nie został uruchomiony tylko po to, by pomóc potencjalnym ofiarom przestępstw związanych z kryptowalutami, ale również po to, by pomóc w doprowadzeniu przestępców przed oblicze sprawiedliwości i pokazać, że „kryptowaluty nie są klasą aktywów anonimowych i podatnych na przestępstwa”.

Chainalysis jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się wywiadem w zakresie blockchain. Współpracuje z prywatnymi i zdecentralizowanymi organizacjami kryptowalutowymi, organami ścigania i innymi agencjami rządowymi, pomagając w rozwiązywaniu setek incydentów cyberprzestępczości związanych z kryptowalutami.

Cyberprzestępcy przejęli 14 mld USD w 2o21 roku

Według raportu na temat przestępczości kryptowalutowej opublikowanego przez firmę w styczniu, incydenty cyberprzestępczości związanej z kryptowalutami osiągnęły w 2021 roku rekordowy poziom 14 mld USD przekazanych za pośrednictwem nielegalnych transakcji.

Przychody z oszustw wyniosły w tym roku około 7,8 mld USD, z czego 2,8 mld USD pochodziło z tak zwanych „rug pulls” – oszustw, w których założyciele projektów kryptowalutowych nieoczekiwanie wychodzą z projektów, wycofują płynność ze zdecentralizowanych giełd i znikają z funduszami. Wartość kradzieży wyniosła około 3,2 mld USD, z czego 72% stanowiły kryptowaluty skradzione z protokołów DeFi.

Chainalysis otwiera linię dla ofiar przestępstwreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.