CEO The Block rezygnuje po doniesieniach o nieujawnionych pożyczkach od Alameda Research | Wiadomości | CrypS.

CEO The Block rezygnuje po doniesieniach o nieujawnionych pożyczkach od Alameda Research

Anna Sutowicz
Dyrektor generalny Block rezygnuje

Michael McCaffrey, dyrektor generalny serwisu informacyjnego The Block, złożył rezygnację po wyjściu na jaw, że przyjął serię pożyczek od Alameda Research. Na stanowisku szefa kryptowalutowego medium zastąpi go Bobby Moran.


Nowy prezes przyznał, że McCaffrey powiedział mu o otrzymaniu 27 mln USD pożyczki od Alameda Research na restrukturyzację medium ogłoszoną w kwietniu ubiegłego roku i taka informacja była dla niego szokiem:

Nie widzieliśmy żadnych dowodów na to, że Mike kiedykolwiek próbował niewłaściwie wpływać na redakcję lub zespoły badawcze, zwłaszcza w relacjach z Samem Bankmanem-Friedem, FTX i Alameda Research. Ta wiadomość była szokiem i rozczarowaniem dla kierownictwa The Block. (…) To podważa reputację i wiarygodność The Block, zwłaszcza naszych dziennikarzy i analityków, a także nasze wysiłki na rzecz zwiększenia przejrzystości w branży. W wyniku działań Mike’a poprosiliśmy go o rezygnację.

Seria pożyczek od Alameda Research

Według doniesień medialnych, McCaffrey otrzymał trzy pożyczki:

  • 12 mln USD – wykorzystane w 2021 roku na wykupienie udziałów w spółce
  • 15 mln USD – przeznaczone w 2021 roku na finansowanie bieżącej działalności
  • 16 mln USD – wykorzystane na początku 2022 roku na zakup domu na Bahamach

Michael McCaffrey opuści również zarząd The Block, który zostanie powiększony do trzech członków. Nadal jednak pozostanie większościowym udziałowcem.

Jesteśmy przekonani, że każda obiektywna analiza wykaże, że praca naszego zespołu była i nadal jest uczciwa, niezależna i dokładna — oświadczył Bobby Moran.

11 listopada FTX Group, w skład której wchodzi Alameda Research, złożyła wniosek o upadłość. Sam Bankman-Fried ustąpił ze stanowiska jej prezesa.

Dyrektor generalny Block rezygnujereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.