Model podłogowy Bitcoina od PlanB zalicza wpadkę | Wiadomości | CrypS.

Model podłogowy Bitcoina od PlanB zalicza wpadkę

Konrad Juszczyk
Model stock to flow i wejście Bitcoina na nowe szczyty 100 000 dolarów za 1 BTC

Autor modelu Stock-to-Flow, znany jako PlanB, przyznał się do niepowodzenia scenariusza, zgodnie z którym kurs bitcoina miał osiągnąć w listopadzie 98 000 dolarów.

PlanB i złamany model podłogowy

PlanB jest jednym z najpopularniejszych analityków w obszarze kryptowalut, znanym przede wszystkim z modelu Stock-to-Flow, który przewiduje cenę Bitcoina bazując na stosunku zapasów do przepływu, opierając się o tradycyjne aktywa. Opublikował on również inny model w lipcu tego roku, który nazwał „najgorszym scenariuszem”, mówiący o najniższej cenie jaką będzie wyznaczał Bitcoin pod koniec każdego miesiąca. Niestety drugi model nie sprawdził się i może to wynikać z tego, że opiera się on na niedokładnych danych jakimi są np. średnie kroczące.

Cena zamknięcia Bitcoina w listopadzie poniżej 60 000 USD oznaczała, że ​​model podłogowy, znany również jako najgorszy scenariusz, który do tej pory był szczególnie dokładny, został ostatecznie złamany. Warto jednak podkreślić, że analityk stojący za tym wzorem potwierdził, że jego bardziej popularny model znany jako Stock-to-Flow jest nadal aktualny, ponieważ BTC jest na dobrej drodze do 100 000 USD. Jeśli BTC rzeczywiście ma wejść na sześciocyfrowy obszar cenowy, musiałby w ciągu następnych 30 dni zwiększyć swoją wartość w USD o ponad 60%.

Model stock to flow i wejście Bitcoina na nowe szczyty 100 000 dolarów za 1 BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.