CEO FTX: giełda wyda "miliardy" na zakup udziałów w innych firmach | Wiadomości | CrypS.

CEO FTX: giełda wyda “miliardy” na zakup udziałów w innych firmach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sam bankman fried

Giełda kryptowalut FTX wyda “miliardy” dolarów na zakup udziałów w innych firmach, aby rozszerzyć swoją ofertę. Takie plany zapowiedział szef spółki – Sam Bankman-Fried, w rozmowie z agencją Bloomberg.


FTX jest firmą rentowną. Wystarczy spojrzeć na kwotę, jaką zebraliśmy w ciągu ostatniego roku lub dwóch – kilka miliardów dolarów. To pokazuje, gdzie jesteśmy pod względem gotówki w bilansie, która była wyraźnie postrzegana jako instrument do potencjalnych przejęć.

W lipcu 2021 r. FTX pozyskał 900 mln USD w ramach rundy finansowania serii B, która następnie została zwiększona do 1 mld USD. W październiku tego samego roku firma zamknęła rundę serii B-1 na kwotę ponad 420 mln USD, po czym jej wycena osiągnęła 25 mld USD.

W styczniu 2022 r. platforma otrzymała 400 mln dolarów inwestycji, co pozwoliło wycenić giełdę na 32 mld dolarów. W tym samym miesiącu jej amerykańska spółka zależna pozyskała podobną kwotę przy wycenie 8 mld dolarów.

Firma prowadzi aktywną akwizycję podmiotów działających w sektorze oraz nabywa udziały w odpowiednich organizacjach. W ubiegłym roku FTX.US kupił platformę instrumentów pochodnych LedgerX, a spółka macierzysta przejęła japońską giełdę Liquid.

Szef firmy powiedział, że jej celem jest oferowanie inwestorom szerokiej gamy produktów, w tym obrotu klasycznymi akcjami. Dodał, że giełda jest zainteresowana pozyskiwaniem projektów z dużą liczbą użytkowników lub zespołów z dużym doświadczeniem w dziedzinach wykraczających poza kompetencje FTX.

sam bankman friedreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.