FTX przejmuje japońską giełdę Liquid | Wiadomości | CrypS.

FTX przejmuje japońską giełdę Liquid

Mariusz Przepiórka
FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów

Giełda kryptowalutowa FTX zamierza przejąć japońską giełdę Liquid Group i jej operacyjne spółki zależne. Jedna z tych spółek zależnych prowadzi w Japonii licencjonowaną giełdę kryptowalutową pod nazwą Liquid.

Liquid Group ogłosiła to w środę i potwierdziła, że FTX przejmuje Quoine Corporation i Quoine Pte. w Singapurze. Quoine była jedną z pierwszych giełd kryptowalutowych zarejestrowanych przez japońskiego regulatora finansowego w 2017 roku i działa pod marką Liquid.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, ale giełda Liquid została wyceniona na ponad 1 mld USD w swej pierwszej rundzie inwestycyjnej w 2019 roku. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w przyszłym miesiącu.

Dla FTX nie będzie to pierwszy kontakt z giełdą Liquid. W sierpniu ubiegłego roku Liquid doświadczyła ataku hakerskiego o wartości blisko 100 mln USD, a spółka FTX zapewniła 120 mln USD finansowania długu. Po zakończeniu przejęcia Quoine rozpocznie integrację produktów i usług FTX z własną platformą, a istniejący japońscy klienci FTX zostaną przeniesieni na platformę Quoine. FTX i Liquid zamierzają współpracować w zakresie obsługi klientów detalicznych i instytucjonalnych w Japonii i na świecie.

Ambitne plany prezesa FTX

Informacja o przejęciu pojawiła się dzień po tym, jak spółka FTX ogłosiła, że pozyskała 400 mln USD w rundzie finansowania serii C i jest obecnie wyceniana na 32 mld USD. W zeszłym tygodniu amerykańska spółka FTX, FTX US, również pozyskała 400 mln USD w swojej pierwszej w historii rundzie finansowania, a jej wycena wynosi 8 mld USD.

Zarówno FTX jak i FTX US w ostatnim czasie przejmowały inne firmy. W sierpniu 2020 roku FTX przejęła aplikację do zarządzania portfelem kryptowalutowym Blockfolio za 150 mln USD. FTX US niedawno zakończyła przejęcie giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych LedgerX. Prezes FTX Sam Bankman-Fried ma ambicje, aby pewnego dnia przejąć tradycyjnych gigantów finansowych Goldman Sachs CME Group. Niedawno przyznał, że gdy FTX wyprzedzi rywali Coinbase i Binance, przejęcie Goldmana i CME nie jest wcale wykluczone.

FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.