FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów | Wiadomości | CrypS.

FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów

Konrad Juszczyk
FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów

Startup kryptograficzny FTX Trading wyceniony na 25 miliardów dolarów po mega rundzie finansowania, do której dołączyo kilku wiodących inwestorów.

Runda finansowania w wysokości 420 milionów dolarów

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, świeżo po ogromnej rundzie finansowania, pozyskała kolejne 421 milionów dolarów w nowych rundach inwestycyjnych, podnosząc swoją wycenę do oszałamiającego poziomu 25 miliardów dolarów. W ostatniej rundzie finansowania FTX z siedzibą na Bahamach udział wzięło 69 inwestorów, w tym Iconiq Growth, Tiger Global, Ontario Teachers’ Pension Plan, czy Black Rock.

FTX zamierza rozszerzyć działalność na nowe jurysdykcje, ulepszyć swoją obecną ofertę i umocnić pozycję lidera rynku. Bankman-Fried, 29-letni miliarder, który założył FTX w 2017 roku, powiedział wcześniej, że widzi „ogromny potencjalny wzrost” w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma jeszcze nie wspiera handlu.

Założyliśmy FTX dwa lata temu z myślą o stworzeniu lepszego rynku finansowego. Dziś koncentrujemy się na ustanowieniu FTX jako godnej zaufania i innowacyjnej giełdy, regularnie współpracując z organami regulacyjnymi na całym świecie i stale poszukując możliwości ulepszania naszej oferty dla inwestorów w aktywa cyfrowe. – powiedział Fried.

Warto dodać, że 2021 stal się najbardziej pracowitym rokiem dla FTX, ponieważ firma nawiązała również kilka partnerstw na całym świecie. W zeszłym miesiącu giełda ogłosiła współpracę z graczem NBA, Stephenem Currym, ponadto firma podpisała niedawno umowę z graczem NFL Aaronem Jonesem.

FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów
reklama
reklama