CEO Ark Invest wskazuje swoją "wielką trójkę" kryptowalut i mówi, dlaczego nie widzi sensu w kupowaniu tokena Trumpa | Wiadomości | CrypS.

CEO Ark Invest wskazuje swoją “wielką trójkę” kryptowalut i mówi, dlaczego nie widzi sensu w kupowaniu tokena Trumpa

Cathie Wood

Legendarna inwestorka wypowiedziała podczas ostatnio udzielonego wywiadu na temat tego, na które kryptowaluty jej zdaniem warto postawić. Cathie Wood dość sceptycznie podchodzi natomiast do tokena, o którym od kilku dni jest najgłośniej na tym rynku, czyli Official Trump (TRUMP). 


  • Cathie Wood uważa, że kryptowaluta od Donalda Trumpa nie nadaje się na długoterminową inwestycję, ponieważ brakuje jej jakichkolwiek fundamentów.
  • Wskazała natomiast na bitcoina, ether i solanę, jako projekty, w które w dalszym ciągu jej firma zamierza inwestować.

Token Trumpa jest przereklamowany

O memecoinie wypuszczonym w zeszłym tygodniu przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych mówią wszyscy.

Memecoin, który szturmem wbił się do TOP25 największych cyfrowych aktywów pod względem marketacapu, zaliczając wzrost o kilka tysięcy procent na swoim wykresie cenowym, wciąż pozostaje tematem gorących dyskusji wśród członków tej społeczności.

Wczoraj zapytana o niego została dyrektor generalna giganta inwestycyjnego Ark InvestCathie Wood – która w rozmowie z dziennikarzem Bloomberga stwierdziła, że token Trumpa nie budzi jej entuzjazmu.

Jak wyjaśniła, zwyczajnie nie widzi w nim żadnych fundamentów, które by sprawiały, że jego posiadacze mogliby liczyć na jakieś dodatkowe benefity wynikające z danych funkcjonalności.

[Trump Coin] nie będzie miał żadnej użyteczności […] są spekulacje, że […] będziesz mógł spotkać prezydenta Trumpa jako jedną z użyteczności posiadania tej monety. Nie wiem, czy tak jest, czy nie, ale jak dotąd nie wiemy o wielu użytecznościach tej monety, poza tym, że jest to memecoin samego prezydenta Trumpa

– powiedziała Wood.

Oczywiście, na kontrowersyjnej kryptowalucie z pewnością sporo osób zdążyło zarobić, o ile w porę zrealizowali osiągnięte zyski, ale i nie brakuje tych, którzy są na tej inwestycji stratni.

Po tym, jak na rynku pojawił się memecoin żony Trumpa – Melanii – a następnie on sam przyznał, że zbytnio to sam nic nie wie na temat swojego tokena, jego kurs się załamał o kilkadziesiąt procent.

Czy Cathie Wood kupiłaby kryptowalutę od Republikanina? CEO Ark Invest stwierdziła, że zdecydowanie nie.

Jak wyjaśniła, jej firma trzyma się z daleka od memecoinów i niezbyt również śledzi szerzej sektor altów. Skupia się natomiast na “wielkiej trójce’, jak to określiła, czyli bitcoinie, etherze i sol.

Uważamy, że ruch zdecentralizowanych usług finansowych, niektórzy nazywają go DeFi lub internetowymi usługami finansowymi, będzie duży. To bardzo oparte na Ethereum i Solanie

– dodała.

Cathie Wood

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.