Cenzura wymierzona w bitcoina wróciła na Facebooka | Wiadomości | CrypS.

Cenzura wymierzona w bitcoina wróciła na Facebooka

Michał Misiura
facebook cenzuruje hasztag bitcoin

W ostatnich dniach Facebook cenzurował treści z hasztagiem #Bitcoin. Hasztagi związane z altcoinami, narkotykami lub bronią i terroryzmem nie były jednak na czarnej liście. Obecnie wszystko wróciło do normy.

Według doniesień CryptoPotato przedmiotem cenzury na Facebooku, były wszystkie posty oznaczone hasztagiem #bitcoin. Wśród nich znalazły się zdjęcia, nagrania, a nawet newsy. Na osoby chcące znaleźć #bitcoin w facebookowej wyszukiwarce, czekał następujący widok:

cenzura hasztaga bitcoin na facebooku
Wyniki wyszukawania hasztaga bitcoin na Facebooku – źródło: CryptoPotato

Portal zauważył, że w tym samym czasie gdy jego dziennikarze nie mogli wyświetlić treści związanych z BTC, żadnej cenzurze nie podlegały hasztagi #Drugs, #xans, #weapons, #counterfeit, #whitesupremacy, #Hamas i #Isis. Najwidoczniej Facebook uznał je za bezpieczniejsze od #Bitcoina.

Problem był zgłaszany na Twitterze oraz Reddicie:

 

Nie dotyczył jednak wszystkich użytkowników Facebooka. Wielu z nich nie zauważyło cenzury, co mogło wiązać się z ich lokalizacją. Ponadto nawet w momencie cenzurowania hasztagu, facebookowa wyszukiwarka działała normalnie na samo hasło bitcoin.

Nie pierwszy taki przypadek

Do pierwszej fali cenzurowania treści związanych z kryptowalutami, doszło na Facebooku na początku 2018 roku. Zakazano wówczas promowania kryptowalut, opcji binarnych oraz ICO. Według wpisu na blogu giganta mediów społecznościowych, jego decyzja miała chronić użytkowników przed niebezpiecznymi produktami finansowymi.

Po pewnym czasie Facebook zrezygnował z ograniczeń i przystąpił do tworzenia własnej „kryptowaluty”- Libry. W sprawie wcześniejszej blokady toczy się zaś postępowanie antymonopolowe. Kancelaria JPB Liberty twierdzi, że zakaz wywołał poważne straty po stronie branży kryptowalutowej. Łączna suma roszczeń zawartych w pozwie to 600 mln USD.

Źródło: CryptoPotato

facebook cenzuruje hasztag bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.