Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi | Wiadomości | CrypS.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Konrad Juszczyk
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

„Globalne stablecoiny mogą nieść ryzyko i wyzwania dla międzynarodowego systemu monetarnego” – powiedział wiceprezes Ludowego Banku Chin

Obawy Chin

Fan Yifei, wiceprezes Ludowego Banku Chin (PBOC), powiedział, że stablecoiny takie jak Tether stały się instrumentami spekulacyjnymi, które zagrażają bezpieczeństwu systemu finansowego i stabilności społecznej. Zgodnie ze słowami urzędnika instytucja, do której należy, już podejmuje działania przeciwko prywatnym aktywom cyfrowym powiązanych ze stałą wartością.

Stablecoiny, zwłaszcza globalne, mogą stwarzać ryzyko i zagrożenia dla międzynarodowych systemów monetarnych, płatniczych i rozliczeniowych. Nadal jesteśmy zaniepokojeni tym problemem, więc podjęliśmy pewne działania. — podkreślił Fan Yifei podczas briefingu Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej

Jest to pierwszy raz, gdy rząd chiński ujawnił swoje obawy dotyczące stablecoinów. Dziennikarz skupiający się na krajach Azji, znany na Twitterze jako Wu zauważył również, że Tether (USDT) jest używany głównie przez Chińczyków. Według firmy analitycznej Chainalysis, obywatele Chin używają USDT do przenoszenia kapitału za granicę, ponieważ rząd ustanowił limit 50 000 USD na międzynarodowe transakcje fiducjarne dla osób fizycznych.

Warto podkreślić, że chiński rząd w ostatnim czasie nasila egzekwowanie swojej anty-kryptowalutowej polityki. Władze kraju we wtorek opublikowały informacje dotyczące działań podjętych przeciwko Beijing Qudao Cultural Development Co Ltd. Chiny oskarżają spółkę o handel kryptowalutami, przez co nakazano producentowi oprogramowania natychmiastowe zawieszenie działalności i usunięto jego stronę internetową.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.