Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi | Wiadomości | CrypS.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Konrad Juszczyk
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

„Globalne stablecoiny mogą nieść ryzyko i wyzwania dla międzynarodowego systemu monetarnego” – powiedział wiceprezes Ludowego Banku Chin

Obawy Chin

Fan Yifei, wiceprezes Ludowego Banku Chin (PBOC), powiedział, że stablecoiny takie jak Tether stały się instrumentami spekulacyjnymi, które zagrażają bezpieczeństwu systemu finansowego i stabilności społecznej. Zgodnie ze słowami urzędnika instytucja, do której należy, już podejmuje działania przeciwko prywatnym aktywom cyfrowym powiązanych ze stałą wartością.

Stablecoiny, zwłaszcza globalne, mogą stwarzać ryzyko i zagrożenia dla międzynarodowych systemów monetarnych, płatniczych i rozliczeniowych. Nadal jesteśmy zaniepokojeni tym problemem, więc podjęliśmy pewne działania. — podkreślił Fan Yifei podczas briefingu Rady Państwa Chińskiej Republiki Ludowej

Jest to pierwszy raz, gdy rząd chiński ujawnił swoje obawy dotyczące stablecoinów. Dziennikarz skupiający się na krajach Azji, znany na Twitterze jako Wu zauważył również, że Tether (USDT) jest używany głównie przez Chińczyków. Według firmy analitycznej Chainalysis, obywatele Chin używają USDT do przenoszenia kapitału za granicę, ponieważ rząd ustanowił limit 50 000 USD na międzynarodowe transakcje fiducjarne dla osób fizycznych.

Warto podkreślić, że chiński rząd w ostatnim czasie nasila egzekwowanie swojej anty-kryptowalutowej polityki. Władze kraju we wtorek opublikowały informacje dotyczące działań podjętych przeciwko Beijing Qudao Cultural Development Co Ltd. Chiny oskarżają spółkę o handel kryptowalutami, przez co nakazano producentowi oprogramowania natychmiastowe zawieszenie działalności i usunięto jego stronę internetową.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi
reklama
reklama