Cena bitcoina znów nurkuje. Zaczynają przeważać negatywne nastroje na rynku | Wiadomości | CrypS.

Cena bitcoina znów nurkuje. Zaczynają przeważać negatywne nastroje na rynku

cena bitcoina

Bitcoin zanotował znaczący spadek, osiągając poziom poniżej 64 000 dolarów, co jest najniższą wartością od połowy maja. Główne przyczyny to presja sprzedażowa z Coinbase, działania niemieckiego rządu oraz odpływy z funduszy ETF.


  • Sprzedaż BTC na Coinbase osiągnęła wartość 10 milionów dolarów w ciągu 10 minut,
  • Niemiecki rząd przeniósł 600 milionów dolarów w BTC, w tym 195 milionów wysłał na giełdy, co wzmocniło presję sprzedażową.

Bitcoin w obliczu presji sprzedażowej

Według danych pochodzących od Glassnode, Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, odnotowała sprzedaż BTC o wartości 10 milionów dolarów w ciągu 10 minut, co znacząco wpłynęło na cenę bitcoina. To największa taka transakcja w ciągu tygodnia, co pokazuje, że inwestorzy wciąż obawiają się dalszych spadków.

Dodatkową presję na rynek wywarł niemiecki rząd, który 19 czerwca br. przeniósł 600 milionów dolarów w BTC, z czego 195 milionów dolarów przesłano na cztery adresy giełdowe, w tym Kraken, Bitstamp i Coinbase. Tak duże przesunięcia mogą sugerować, że rząd przygotowuje się do sprzedaży części swoich zasobów, co wpływa na nastroje inwestorów.

Odpływy z ETF-ów i problemy górników

Zainteresowanie funduszami ETF typu spot na BTC było wysokie po ich zatwierdzeniu w styczniu br., co doprowadziło do napływu ponad 53 miliardów dolarów. Niemniej jednak, w ubiegłym tygodniu odpływ netto przekroczył 900 milionów dolarów, co jest znaczącym wskaźnikiem zmieniającego się nastroju. 

Górnicy bitcoina również przyczynili się do spadku ceny największej kryptowaluty, sprzedając swoje zasoby ze względu na presję finansową wywołaną niedawnym halvingiem. Analityk Willy Woo zaznaczył niedawno, że cena BTC wzrośnie dopiero “kiedy słabi górnicy umrą, a współczynnik haszowania powróci”. Oznacza to, iż rynek musi ustabilizować się po halvingu, zanim ceny zaczną rosnąć.

Likwidacje na rynku i rosnący FUD

Dane z Coinglass pokazują, że w ciągu ostatniej godziny zlikwidowano około 20 milionów dolarów w pozycjach kryptograficznych, co daje łączną kwotę 150 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Inwestorzy zajmujący długą pozycję, obstawiający wzrosty cen, ponieśli największe straty, tracąc 106 milionów dolarów. Inwestorzy zajmujący krótką pozycję zostali dotknięci likwidacją w wysokości 44 miliony dolarów.

Z kolei platforma analityczna Santiment doniosła niedawno, iż inwestorzy wykazują skrajnie negatywne nastroje. W poście opublikowanym na X, eksperci zaznaczyli, że tłum jest przerażony, bądź nie jest zainteresowany bitcoinem. Obok dodali, iż inwestorzy wciąż kapitulują. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić około 64,1 tys. dol. W ciągu ostatnich godzin jego kurs osunął się poniżej 63,5 tys. dol. Strata z perspektywy 7-dniowej wynosi blisko 4%. 

BTC
Wykres BTC/USD. Źródło: tradingview.com
cena bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.