Cena bitcoina spadnie jeszcze o 50% w tym roku – prognozuje topowy analityk | Wiadomości | CrypS.

Cena bitcoina spadnie jeszcze o 50% w tym roku – prognozuje topowy analityk

Karolina Zawodnik
Peter Brandt

Doświadczony trader – Peter Brandt – podzielił się niedawno pesymistycznymi prognozami dla bitcoina (BTC), które w jego opinii mają szansę sprawdzić się na 25%. Uznał on, że cena tej kryptowaluty może już nie wzrosnąć bardziej niż w marcu br. w obecnej hossie.


  • Jakiś czas temu Peter Brandt oznajmił, iż szczyt cenowy dla obecnej hossy mógł zostać już osiągnięty. Ocenił on to prawdopodobieństwo na około 25%,
  • W innym wpisie na platformie X zauważył, że przy uwzględnieniu inflacji BTC tak naprawdę nie pobił jeszcze ATH z 2021 r.,
  • W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje na około 20% minusie od najwyższego poziomu cenowego odnotowanego w 2024 r.

Cena bitcoina zagrożona spadkiem

Największa z wirtualnych walut zamknęła kwiecień na minusie, przerywając passę, w której to zyskiwała 7 miesięcy z rzędu; tym razem jednak kurs BTC wpadł w trend spadkowy. W ciągu ostatnich 7 dni cena bitcoina osunęła się z okolic bliskich 65 tys. dol. do tych poniżej 57 tys. dol. Aktualnie, po lekkim odbiciu za czołową kryptowalutę trzeba zapłacić około 59 tys. dol.

Według jednego z wpisów opublikowanych na platformie X przez Petera Brandta, bitcoin mógł już ustanowić szczyt cenowy dla tej hossy. Prawdopodobieństwo, że tak się stało, wynosi w jego opinii jedynie 25%. Należy przy tym przypomnieć, iż najnowsze ATH cenowe na wykresie BTC wyniosło około 73,7 tys. dol. za monetę.

Z innego wpisu opublikowanego przez wspomnianego doświadczonego inwestora wynika, że przy uwzględnieniu inflacji, mimo uruchomionych w obecnym roku ETF-ów spot na BTC na amerykańskim rynku, a także kwietniowego halvingu, największa z wirtualnych walut nie pobiła rekordu sprzed 3 lat.

Ostatnie wpisy dodawane przez Petera Brandta wskazują również na to, iż spodziewa się on powrotu bitcoina do poziomu 30 tys. dol. Oznaczałoby to, że kryptowaluta ta musiałaby stracić jeszcze blisko 50% swojej wartości.

Dalsza korekta BTC okazją inwestycyjną

Prognozując potencjalny dalszy spadek cen BTC, Peter Brandt podparł swoje przewidywania modelem, który stwierdza, że każdy kolejny cykl bitcoina jest o około 20% krótszy niż poprzedni. Biorąc to pod uwagę, ekspert ten wskazywał na poziom 72 723 dol., jako szczyt dla czołowej wirtualnej waluty.

Według wspomnianego tradera, nie byłoby w tym nic złego, gdyby największa z kryptowalut straciła impet po gwałtownych wzrostach, jakie osiągnęła w ostatnim czasie.

Z klasycznego punktu widzenia wykresów taki spadek jest najbardziej byczą rzeczą, jaka może się wydarzyć w perspektywie długoterminowej. Jeśli chcesz zobaczyć przykład takiej struktury wykresu, spójrz na wykres złota od sierpnia 2020 r do marca 2024 r.

– zaznaczył Peter Brandt.

Peter Brandtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.