Celsius zatrudnia nową kancelarię prawną do nadzoru nad restrukturyzacją | Wiadomości | CrypS.

Celsius zatrudnia nową kancelarię prawną do nadzoru nad restrukturyzacją

Zerelik Maciej
celsius wyciek danych

Mniej niż miesiąc po wstrzymaniu wypłat dla klientów, kryptowalutowy pożyczkodawca Celsius zatrudnił nowych prawników odpowiedzialnych za proces restrukturyzacji. Tak wynika z najnowszego raportu Wall Street Journal.

Powołując się na „osoby zaznajomione ze sprawą”, WSJ poinformował, że Celsius zatrudnił prawników z Kirkland & Ellis LLP, zastępując tych z Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP wynajętych w zeszłym miesiącu.

W czerwcu, firma z siedzibą w New Jersey wpadła w kłopoty z płynnością. Tym samym była zmuszona zablokować konta 1,7 mln użytkowników. Jeszcze przed wstrzymaniem wypłat, Celsius oferował klientom wysokodochodowe pożyczki do 18% od depozytów i utrzymuje, że jego użytkownicy „będą nadal gromadzić nagrody” podczas przestoju. W dniu 12 czerwca firma stwierdziła:

Podejmujemy to niezbędne działanie dla dobra całej naszej społeczności, aby ustabilizować płynność i operacje, podczas gdy my podejmujemy kroki w celu zachowania i ochrony aktywów. Pracujemy pilnie, aby wypełnić nasze zobowiązania.

Celsius nie jest jedyną platformą kryptowalutową współpracującą z Kirkland & Ellis. Voyager Digital również złożył wniosek o upadłość i zatrudnił tych samych prawników.

Klienci Voyagera starali się wycofać środki z firmy po decyzji Celsjusza o zamrożeniu kont. Tak wynika z dokumentów sądowych przeanalizowanych przez WSJ.

Mimo, że Celsius nie ogłosił bankructwa, to pogrążony w kryzysie pożyczkodawca stoi przed coraz większymi pytaniami o swoją wypłacalność. Nawiązanie współpracy z Kirkland & Ellis LLP może wskazywać na zmianę ogólnej strategii.

celsius wyciek danych
reklama
reklama