Celsius zatrudnia nową kancelarię prawną do nadzoru nad restrukturyzacją | Wiadomości | CrypS.

Celsius zatrudnia nową kancelarię prawną do nadzoru nad restrukturyzacją

Redakcja
celsius wyciek danych

Mniej niż miesiąc po wstrzymaniu wypłat dla klientów, kryptowalutowy pożyczkodawca Celsius zatrudnił nowych prawników odpowiedzialnych za proces restrukturyzacji. Tak wynika z najnowszego raportu Wall Street Journal.

Powołując się na „osoby zaznajomione ze sprawą”, WSJ poinformował, że Celsius zatrudnił prawników z Kirkland & Ellis LLP, zastępując tych z Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP wynajętych w zeszłym miesiącu.

W czerwcu, firma z siedzibą w New Jersey wpadła w kłopoty z płynnością. Tym samym była zmuszona zablokować konta 1,7 mln użytkowników. Jeszcze przed wstrzymaniem wypłat, Celsius oferował klientom wysokodochodowe pożyczki do 18% od depozytów i utrzymuje, że jego użytkownicy „będą nadal gromadzić nagrody” podczas przestoju. W dniu 12 czerwca firma stwierdziła:

Podejmujemy to niezbędne działanie dla dobra całej naszej społeczności, aby ustabilizować płynność i operacje, podczas gdy my podejmujemy kroki w celu zachowania i ochrony aktywów. Pracujemy pilnie, aby wypełnić nasze zobowiązania.

Celsius nie jest jedyną platformą kryptowalutową współpracującą z Kirkland & Ellis. Voyager Digital również złożył wniosek o upadłość i zatrudnił tych samych prawników.

Klienci Voyagera starali się wycofać środki z firmy po decyzji Celsjusza o zamrożeniu kont. Tak wynika z dokumentów sądowych przeanalizowanych przez WSJ.

Mimo, że Celsius nie ogłosił bankructwa, to pogrążony w kryzysie pożyczkodawca stoi przed coraz większymi pytaniami o swoją wypłacalność. Nawiązanie współpracy z Kirkland & Ellis LLP może wskazywać na zmianę ogólnej strategii.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.