Celsius przenosi wBTC o wartości 529 mln USD na giełdę FTX | Wiadomości | CrypS.

Celsius przenosi wBTC o wartości 529 mln USD na giełdę FTX

Mariusz Przepiórka
celsius wyciek danych

Pogrążona w kryzysie platforma pożyczkowa Celsius przeniosła prawie 25 000 wBTC o wartości 528,9 mln USD, na giełdę kryptowalut FTX. Wywołało to obawy części społeczności, która uważa, że może to zwiastować nadchodzące problemy.


Ogromny transfer na giełdę następuje po tym, jak platforma pożyczkowa spłaciła ostatnie 41,2 mln USD długu wobec protokołu Maker, uwalniając całe zabezpieczenie wBTC swojej pożyczki. Społeczność nie jest jednak pewna, jak ocenić działania firmy. Nie brak obaw, że tak duży transfer środków kryptowalutowych na giełdę może spowodować dalszy spadek ceny BTC. 

Optymiści mają jednak nadzieję, że ruch może być związany z przygotowaniami platformy Celsius do zamiany wBTC na BTC, co może być dobrym znakiem dla osób, które miały nadzieję na wypłatę środków w BTC. Bitcoin w ciągu ostatniej doby wzrósł o 8% i osiągnął na moment poziom powyżej 22 100 USD.

Joni Pirovich, prawnik specjalizujący się w kryptowalutach, powiedział, że spłata pozycji kredytowych firmy Celsius na platformie Maker to  dobra wiadomość dla jej klientów. Jego zdaniem protokół Maker opiera się na pozycjach kredytowych, więc spłata pożyczki o wartości 41 mln USD pomoże w spełnieniu żądań wypłaty środków złożonych przez klientów.

KeyFi oskarża Celsiusa o brak zabezpieczeń

Tymczasem firma KeyFi w pozwie złożonym w sądzie w Nowym Jorku oskarża Celsiusa o manipulacje na rynku kryptowalut i brak podstawowych mechanizmów kontrolnych w celu ochrony depozytów klientów.

Jason Stone – założyciel i dyrektor generalny firmy KeyFi, która została częściowo przejęta przez Celsiusa – opublikował wpis na Twitterze, w którym opowiedział o sporze z firmą Celsius. Stone napisał: „Odkryliśmy, że Celsius nas okłamał. Nie zabezpieczali naszej działalności, ani nie zabezpieczali nas przed wahaniami cen kryptowalut. Cały portfel firmy był całkowicie wystawiony na działanie rynku”.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.