Były prawnik OneCoin próbuje uniknąć skazania | Wiadomości | CrypS.

Były prawnik OneCoin próbuje uniknąć skazania

Marek Lesiuk
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Do sądu federalnego dla południowego okręgu stanu Nowy Jork wpłynął wniosek Marka S. Scotta, oskarżonego o udział w wielomilionowych oszustwach oraz masowe pranie brudnych pieniędzy.

Domaga się on oczyszczenia z zarzutów na podstawie braku wystarczających dowodów, bądź też powtórzenia procesu. Prokuratura wyraża stanowczy sprzeciw, żądając wymierzenia mu kary na podstawie odbytego już postępowania dowodowego i procesu.

Oskarżony został w listopadzie uznany winnym zarzutów przez ławę przysięgłych. W czasie procesu utrzymywał, że nie wiedział o działalności niezgodnej z prawem. A przynajmniej – że prokuratura nie zdołała dowieść „ponad (wszelką) uzasadnioną wątpliwość”, że o niej wiedział. Przysięgli uznali jednak inaczej, orzekając, że z dowodów – w tym treści komunikacji mailowej pana Scottta, w której explicite przyznawał, że dokładnie orientuje się w charakterze przedsięwzięcia – wynika inaczej.

Mark S. Scott, prawnik i były partner w kancelarii Locke Lord LLP, zamieszany był w działalność OneCoin – oficjalnie projektu emisji nowej kryptowaluty, zaś naprawdę piramidy finansowej i wielkiego oszustwa nastawionego na naciąganie nieświadomych inwestorów, o czym pisaliśmy obszernie. Centralną postacią całej operacji kryminalnej była Ruja Ignatova, obywatelka Bułgarii, której wraz z bratem, Konstantinem, oraz gronem wspólników, udało się prawdopodobnie wyłudzić ponad 4 mld dolarów na całym świecie. W zamian za udział w zyskać, mający w sumie wynieść koło 50 mln dolarów, Mark Scott miał prać i legalizować zyski grupy, a także dbać o zachowanie przez nich anonimowości.

Konstantin Ignatov został aresztowany w USA i oskarżony o szereg przestępstw, do których zdążył się od tego czasu przyznać. Po Ruji Ignatovej natomiast zaginął wszelki słuch, podobnie jak za wyłudzonymi przez nią środkami.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.