Były minister finansów Indii: Blockchain musi być rozwijany oddzielnie od kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Były minister finansów Indii: Blockchain musi być rozwijany oddzielnie od kryptowalut

Redakcja
indie

Były minister finansów Indii Subhash Chandra Garg uważa, że rząd powinien porzucić swoje twarde stanowisko w sprawie aktywów cyfrowych i promować szersze przyjęcie technologii blockchain.


W ostatnim wywiadzie Subhash Chandra Garg podzielił się swoimi przemyśleniami na temat podejścia władz Indii do blockchaina i kryptowalut.

Podkreślił, że do tej pory rząd skupiał się na ograniczeniu ich rozprzestrzeniania w kraju. Zdaniem Garga jest to uzasadnione. Wyjaśnił, że cyfrowe aktywa mogą stanowić poważne zagrożenie dla państwowej waluty, ponieważ nie są kontrolowane przez rząd, a wielu obywateli postrzega je jako alternatywę dla indyjskiej rupii.

Indie nie mogą jednak skupiać się tylko na wadach i zagrożeniach związanych z cyfrowymi aktywami, ponieważ blockchain, na którym działają, może rzeczywiście poprawić wiele obszarów. Dlatego należy skierować wysiłki na przyjęcie tej technologii – zasugerował były minister finansów.

Blockchain zawsze był postrzegany jako coś innowacyjnego. Jest on jednak tak głęboko związany z kryptowalutami, że wciąż trudno odróżnić te innowacje technologiczne. Blockchain zmieni świat, blockchain to przyszłość. Niestety Indie przyjęły zagmatwane i skomplikowane stanowisko, które spowalnia innowacje. Ale prędzej czy później to nastąpi.

Całkowity zakaz?

Garg nie popiera całkowitego zakazu aktywów cyfrowych. W przeciwnym razie byłoby to sprzeczne z planami rozwoju technologii blockchain w kraju. Polityk zaapelował więc o odpowiednie uregulowanie tych branż i przyjazny dialog z firmami kryptowalutowymi.

Reserve Bank of India (RBI) również bada opcje wykorzystania tej wschodzącej technologii, w szczególności w celu wprowadzenia cyfrowej rupii. Mimo obaw regulatora, że państwowy stablecoin może podważyć rolę banków komercyjnych, ma on zadebiutować już w przyszłym roku.

indiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.