Były minister finansów Belgii domaga się zakazu kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Były minister finansów Belgii domaga się zakazu kryptowalut

Mariusz Przepiórka
były minister finansów belgii za zakazem kryptowalut

Johan Van Overtveldt, członek Parlamentu Europejskiego i były belgijski minister finansów, wezwał do zakazania kryptowalut. Van Overtveldt przedstawił swe stanowisko na Twitterze i wskazał, że należy wprowadzić zakaz ze względu na zawirowania w sektorze bankowym.


Van Overtveldt, rzecznik ds. gospodarczych w grupie 64 europarlamentarzystów, wygłosił swą opinię w czasie, gdy Parlament Europejski przygotowuje się do głosowania nad przełomowymi zasadami licencjonowania kryptowalut.

– To kolejna lekcja, którą należy wyciągnąć z obecnego zamieszania w sektorze bankowym. Trzeba wprowadzić surowy zakaz dotyczący kryptowalut – napisał na Twitterze Van Overtveldt, wskazując, że aktywa te są czystą spekulacją bez wartości ekonomicznej i społecznej.

Jeśli rząd zakazuje narkotyków, powinien również zakazać kryptowalut – dodał, podkreślając, że skutki problemów przyjaznych kryptowalutom banków Silvergate i Silicon Valley Bank rozprzestrzeniły się na rynki europejskie. Jednym z efektów kryzysu jest spadek wartości banku Credit Suisse, który zmusił go do zaciągnięcia pożyczki w wysokości 50 mld CHF od Narodowego Banku Szwajcarii.

Głosowanie w przyszłym miesiącu

Van Overtveldt jest przedstawicielem ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, które reprezentuje w Komisji Gospodarczej i Monetarnej. To piąte co do wielkości ugrupowanie w Parlamencie Europejskim, do którego należy liczba grupa polskich europarlamentarzystów, m.in. Patryk Jaki, Ryszard Legutko, Joachim Brudziński, Adam Bielan, Ryszard Czarnecki i Beata Kempa. Wydaje się jednak, że stanowisko opublikowane przez Belga jest jego prywatną opinią.

705 europarlamentarzystów już w przyszłym miesiącu będzie głosować nad rozporządzeniem dotyczącym rynków aktywów kryptowalutowych (MiCA), które określi ramy regulacyjne dla dostawców portfeli i giełd kryptowalutowych.

były minister finansów belgii za zakazem kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.