Były dyrektor ds. marketingu SafeMoon przyłapany na oszustwie? | Wiadomości | CrypS.

Były dyrektor ds. marketingu SafeMoon przyłapany na oszustwie?

Mariusz Przepiórka
były dyrektor marketingu safemoon pompował cenę tokena?

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut i wzrostem popularności aktywów cyfrowych coraz częściej pojawiają się manipulacje rynkowe „pump and dump”. W takich manipulacjach znane osoby wykorzystują swoje wpływy, aby zachwalać określoną kryptowalutę i w ten sposób wpływać na jej cenę, a w odpowiednim momencie sprzedać swoje zasoby po „napompowanym” kursie.

YouTuber Stephen Findseisen, znany pod pseudonimem Coffeezilla, zarzuca udział w jednym z takich schematów Benowi Phillipsowi. Token, o którym mowa, to SafeMoon na łańcuchu bloków Binance Smart Chain (BSC). Historia ta została przedstawiona Findeisenowi przez informatora.

Phillips to były szef działu marketingu SafeMoon, który obecnie prowadzi kanał na YouTube. W swych transmisjach publicznie namawiał 749 000 obserwujących do kupowania SafeMoon, ponieważ „wartość kryptowaluty na pewno wzrośnie”. Tymczasem za kulisami sprzedawał swoje tokeny po zawyżonej cenie, zarabiając na tym miliony dolarów.

Szczegółowa analiza YouTubera

Zgodnie ze szczegółową analizą przeprowadzoną przez Findeisena, Phillips od momentu dołączenia do SafeMoon chciał jak najszybciej pozbywać się swych pozycji. Ponadto YouTuber wskazał zrzuty ekranu wszystkich tweetów, w których Phillips wygłaszał podobne stwierdzenia, uporządkowane według daty, wraz ze szczegółowymi informacjami na temat jego sprzedaży, a nawet odpowiednimi linkami BscScan, które pokazują wszystkie szczegóły jego transakcji.

Findeisen podsumował analizę, wyliczając ogromne bogactwo, jakie Phillips zgromadził dzięki swojemu schematowi: – Ben kupił tokeny SafeMoon na PancakeSwap za łączną kwotę 4 mln USD, a sprzedał za 16 mln USD. Według naszych obliczeń, Ben zarobił na SafeMoon około 12 milionów dolarów.

Warto zauważyć, że prawie rok temu Finbold informował o ostrzeżeniach analityków dotyczących tego, że SafeMoon może podlegać manipulacjom rynkowym, mimo że zespół reklamował go jako zdecentralizowany token finansowy (DeFi), którego cena gwałtownie wzrośnie.

były dyrektor marketingu safemoon pompował cenę tokena?
reklama
reklama