Bybit wprowadza obowiązkowe KYC | Wiadomości | CrypS.

Bybit wprowadza obowiązkowe KYC

Redaktor: Albert Czajkowski
bybit

8 maja giełda kryptowalut Bybit wprowadzi obowiązkową weryfikację dla wszystkich użytkowników platformy. Klienci muszą zweryfikować swoje konto co najmniej na poziomie 1. W przeciwnym razie stracą dostęp do produktów i usług giełdy.


Użytkownicy, którzy nie przejdą weryfikacji, będą mogli jedynie zamknąć istniejące pozycje i zlecenia, spłacić pożyczki i wypłacić środki.

Dla osób, które przeszły pierwszy etap KYC, dzienny limit wypłat będzie wynosił 1 mln dolarów, a dla poziomu 2 – 2 mln dolarów.

bybit kyc
Źródło: ByBit

Przed najnowszym ogłoszeniem giełdy użytkownicy ByBit bez weryfikacji Know Your Customer mieli dzienny limit wypłat w wysokości 20 000 USDT. Platforma zapewnia, że przejście przez procedurę KYC oraz jej zatwierdzenie przez personel giełdy zajmie od 15 minut do 48 godzin, niezależnie od miejsca pochodzenia klienta (z wyłączeniem nieobsługiwanych regionów).

ByBit został założony w 2018 roku przez chińskiego bitcoinowego potentata Bena Zhou. Platforma należała do wąskiego grona scentralizowanych giełd kryptowalut, które pozwalały wciąż na tak wysokie wypłaty bez weryfikacji klientów. Gdy kontrola regulacyjna zacieśnia się na świecie, wprowadzenie zmian było już najwidoczniej nieuniknione.

Binance – kontrowersje dot. KYC

W marcu 2023 roku CNBC poinformowało, że niektórzy pracownicy Binance pomagali użytkownikom z Chin i innych krajów unikać KYC. Mieli oni udostępniać samouczki pokazujące użytkownikom jak sfałszować dokumenty bankowe i przedstawić fałszywe adresy podczas rejestracji na platformie.

CNBC stwierdziło, że „techniki udostępniane klientom i między nimi również poddają w wątpliwość skuteczność działań Binance w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy”. Publikacja zakwestionowała możliwości giełdy w zakresie zapewnienia, że jej klienci nie są zaangażowani w nielegalne działania związane z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

Podobnie, kilku ekspertów ds. regulacji, takich jak Sultan Meghji, profesor i były Chief Innovation Officer w FDIC, wyraziło swoje obawy dotyczące tej samej kwestii. Wskazali, że takie raporty budzą obawy regulacyjne dotyczące platformy, ponieważ może ona umożliwiać transakcje od terrorystów lub przestępców z Korei Północnej lub Rosji.

bybitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.