Brytyjski urząd skarbowy szuka technologii do walki z przestępcami z branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski urząd skarbowy szuka technologii do walki z przestępcami z branży krypto

Mariusz Przepiórka
bitcoin w wielkiej brytanii

Urząd skarbowy Wielkiej Brytanii (HMRC) opublikował ogłoszenie, w którym zaprasza firmy do składania ofert obejmujących dostarczenie zaawansowanego narzędzia informatycznego. Narzędzie to ma pomóc służbom skarbowym w walce z przestępcami działającymi w branży krypto.

Wartość zamówienia szacuje się na 100 tys. GBP. Według specyfikacji technologia powinna zbierać dane wywiadowcze za pomocą klasteryzacji. Zespół ds. cyberprzestępczości powołany przez HMRC ma nadzieję, że dzięki temu uda się powiązać transakcje kryptowalutowe z dostawcami usług.

Urzędnicy liczą również, że w przeciwieństwie do istniejących darmowych narzędzi online i ręcznej analizy, nowy produkt pomoże w zidentyfikowaniu przestrzeni, która pozwala przestępcom prowadzić swą działalność. HMRC chce w ten sposób śledzić i analizować przynajmniej najważniejsze kryptowaluty, a także prywatne tokeny, takie jak Monero, Zcash i Dash.

Zespół ds. cyberprzestępczości HMRC został powołany, by wyeliminować oszustwa podatkowe. Brytyjski system skarbowy w największym stopniu podatny jest na złożone i sprytne oszustwa podatkowe takie jak ataki hakerskie i złośliwe oprogramowanie.

bitcoin w wielkiej brytanii
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.