Brytyjski urząd skarbowy szuka technologii do walki z przestępcami z branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski urząd skarbowy szuka technologii do walki z przestępcami z branży krypto

Mariusz Przepiórka
bitcoin w wielkiej brytanii

Urząd skarbowy Wielkiej Brytanii (HMRC) opublikował ogłoszenie, w którym zaprasza firmy do składania ofert obejmujących dostarczenie zaawansowanego narzędzia informatycznego. Narzędzie to ma pomóc służbom skarbowym w walce z przestępcami działającymi w branży krypto.

Wartość zamówienia szacuje się na 100 tys. GBP. Według specyfikacji technologia powinna zbierać dane wywiadowcze za pomocą klasteryzacji. Zespół ds. cyberprzestępczości powołany przez HMRC ma nadzieję, że dzięki temu uda się powiązać transakcje kryptowalutowe z dostawcami usług.

Urzędnicy liczą również, że w przeciwieństwie do istniejących darmowych narzędzi online i ręcznej analizy, nowy produkt pomoże w zidentyfikowaniu przestrzeni, która pozwala przestępcom prowadzić swą działalność. HMRC chce w ten sposób śledzić i analizować przynajmniej najważniejsze kryptowaluty, a także prywatne tokeny, takie jak Monero, Zcash i Dash.

Zespół ds. cyberprzestępczości HMRC został powołany, by wyeliminować oszustwa podatkowe. Brytyjski system skarbowy w największym stopniu podatny jest na złożone i sprytne oszustwa podatkowe takie jak ataki hakerskie i złośliwe oprogramowanie.

bitcoin w wielkiej brytanii
reklama
reklama