Brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT

Anna Sutowicz
NFT judge

Zasady postępowania cywilnego w Wielkiej Brytanii wcześniej zezwalały na doręczanie pozwów za pomocą Instagrama, Facebooka i formularza kontaktowego na stronie internetowej. Teraz brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT.


Wedle wtorkowego zawiadomienia Giambrone & Partners, brytyjskiej firmy prawniczej sprawa wniesiona przez Fabrizio D’Aloia przeciwko Binance Holdings, Poloniex, gate.io, OKX i Bitkub w związku z zarzutami prowadzenia fałszywego klona brokera online, doprowadziła do powstania precedensu prawnego. 24 czerwca 2022 roku sędzia prowadzący sprawę zezwolił na doręczenie stronom przez zrzut niewymiennych tokenów NFT do portfeli pierwotnie należących do D’Aloia.

Ten wyrok ma potencjał

Według Giambrone & Partners to miły przykład sądu posługującego się nowymi technologiami:

To postanowienie jest godnym uwagi rozwojem w dziedzinie doręczania dokumentów sądowych i mile widzianym przykładem sądu obejmującego nowe technologie. Jestem przekonany, że ten najnowszy wyrok z wykorzystaniem usługi NFT ma potencjał, aby wskazać drogę do cyfrowej obsługi za pośrednictwem blockchain, ze wszystkimi korzyściami związanymi z niezmiennością i uwierzytelnianiem, stając się w przyszłości zwykłą praktyką w sprawach prawnych związanych ze światem cyfrowym […] Jest oczywiste, że ta metoda obsługi ma o wiele większe powodzenie niż konwencjonalne sposoby obsługi, takie jak poczta, w tym sektorze.

Dotychczas przepisy procedury cywilnej w Wielkiej Brytanii pozwalały na doręczanie pozwów osobiście, przez pocztę albo za pomocą faksu lub innego rodzaju formy komunikacji elektronicznej. Jednak korzystanie z metod elektronicznych w celu doręczenia komuś pozwu zazwyczaj miało miejsce w przypadkach, kiedy strony zgodziły się na takie doręczenie albo sąd na to zezwolił powołując się na ważne powody. 

Zainteresował Cię temat tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł: Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?

NFT judge
reklama
reklama