Brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT

Anna Sutowicz

Zasady postępowania cywilnego w Wielkiej Brytanii wcześniej zezwalały na doręczanie pozwów za pomocą Instagrama, Facebooka i formularza kontaktowego na stronie internetowej. Teraz brytyjski sąd zezwala na doręczenie pozwu za pośrednictwem NFT.


Wedle wtorkowego zawiadomienia Giambrone & Partners, brytyjskiej firmy prawniczej sprawa wniesiona przez Fabrizio D’Aloia przeciwko Binance Holdings, Poloniex, gate.io, OKX i Bitkub w związku z zarzutami prowadzenia fałszywego klona brokera online, doprowadziła do powstania precedensu prawnego. 24 czerwca 2022 roku sędzia prowadzący sprawę zezwolił na doręczenie stronom przez zrzut niewymiennych tokenów NFT do portfeli pierwotnie należących do D’Aloia.

Ten wyrok ma potencjał

Według Giambrone & Partners to miły przykład sądu posługującego się nowymi technologiami:

To postanowienie jest godnym uwagi rozwojem w dziedzinie doręczania dokumentów sądowych i mile widzianym przykładem sądu obejmującego nowe technologie. Jestem przekonany, że ten najnowszy wyrok z wykorzystaniem usługi NFT ma potencjał, aby wskazać drogę do cyfrowej obsługi za pośrednictwem blockchain, ze wszystkimi korzyściami związanymi z niezmiennością i uwierzytelnianiem, stając się w przyszłości zwykłą praktyką w sprawach prawnych związanych ze światem cyfrowym […] Jest oczywiste, że ta metoda obsługi ma o wiele większe powodzenie niż konwencjonalne sposoby obsługi, takie jak poczta, w tym sektorze.

Dotychczas przepisy procedury cywilnej w Wielkiej Brytanii pozwalały na doręczanie pozwów osobiście, przez pocztę albo za pomocą faksu lub innego rodzaju formy komunikacji elektronicznej. Jednak korzystanie z metod elektronicznych w celu doręczenia komuś pozwu zazwyczaj miało miejsce w przypadkach, kiedy strony zgodziły się na takie doręczenie albo sąd na to zezwolił powołując się na ważne powody. 

Zainteresował Cię temat tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł: Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.