Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm

Mariusz Przepiórka
Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm

Najważniejszy brytyjski organ nadzoru finansowego poinformował, że przedłużył termin wybranym firmom, ponieważ kończy się proces rejestracji kryptowalut w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy.

W komunikacie zamieszczonym na swej stronie internetowej Financial Conduct Authority (FCA) poinformowała, że zakończyła ocenę większości firm znajdujących się w tymczasowym rejestrze. Niewielka liczba firm będzie nadal posiadać tymczasową rejestrację, „jeśli jest to absolutnie konieczne”. Przedłużenie może być udzielone w przypadku, gdy firma składa odwołanie lub ma szczególne okoliczności związane z likwidacją. FCA odmówiła komentarza na temat tego, którym firmom przedłuża okres rejestracji.

Komunikat kończy przedłużający się okres niepewności dla wielu firm kryptowalutowych na rynku brytyjskim. Oficjalny, dwukrotnie zmieniany termin, do którego firmy muszą albo zaprzestać działalności, albo uzyskać zatwierdzenie w ramach systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy, wyznaczono na 31 marca. W oczekiwaniu na ostateczną decyzję FCA firmy mogły działać w Wielkiej Brytanii na podstawie wpisu do tymczasowego rejestru.

Revolut zapowiada dalszą działalność

Wśród firm, które wycofały wnioski o rejestrację w Wielkiej Brytanii są m.in. Wirex, B2C2 i Blockchain.com. Te firmy przeniosły się do innych jurysdykcji.  Kilku dużych graczy na rynku kryptowalut – w tym Revolut i Copper – nadal figuruje w tymczasowym rejestrze, oczekując na ostateczną decyzję.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, firma Revolut zamierza kontynuować sprzedaż usług kryptowalutowych po upływie terminu 31 marca. Tymczasem Copper niedawno założył spółkę zależną w przyjaznej kryptowalutom Szwajcarii, która może zaoferować opcję awaryjną, jeśli wniosek firmy zostanie odrzucony.

Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm
reklama
reklama