Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm

Mariusz Przepiórka
Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firm

Najważniejszy brytyjski organ nadzoru finansowego poinformował, że przedłużył termin wybranym firmom, ponieważ kończy się proces rejestracji kryptowalut w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy.

W komunikacie zamieszczonym na swej stronie internetowej Financial Conduct Authority (FCA) poinformowała, że zakończyła ocenę większości firm znajdujących się w tymczasowym rejestrze. Niewielka liczba firm będzie nadal posiadać tymczasową rejestrację, „jeśli jest to absolutnie konieczne”. Przedłużenie może być udzielone w przypadku, gdy firma składa odwołanie lub ma szczególne okoliczności związane z likwidacją. FCA odmówiła komentarza na temat tego, którym firmom przedłuża okres rejestracji.

Komunikat kończy przedłużający się okres niepewności dla wielu firm kryptowalutowych na rynku brytyjskim. Oficjalny, dwukrotnie zmieniany termin, do którego firmy muszą albo zaprzestać działalności, albo uzyskać zatwierdzenie w ramach systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy, wyznaczono na 31 marca. W oczekiwaniu na ostateczną decyzję FCA firmy mogły działać w Wielkiej Brytanii na podstawie wpisu do tymczasowego rejestru.

Revolut zapowiada dalszą działalność

Wśród firm, które wycofały wnioski o rejestrację w Wielkiej Brytanii są m.in. Wirex, B2C2 i Blockchain.com. Te firmy przeniosły się do innych jurysdykcji.  Kilku dużych graczy na rynku kryptowalut – w tym Revolut i Copper – nadal figuruje w tymczasowym rejestrze, oczekując na ostateczną decyzję.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, firma Revolut zamierza kontynuować sprzedaż usług kryptowalutowych po upływie terminu 31 marca. Tymczasem Copper niedawno założył spółkę zależną w przyjaznej kryptowalutom Szwajcarii, która może zaoferować opcję awaryjną, jeśli wniosek firmy zostanie odrzucony.

Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla niektórych firmreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.