Brytyjski regulator potępia Arsenal FC za reklamę fan tokenów | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator potępia Arsenal FC za reklamę fan tokenów

Redakcja
arsenal fc kryptowaluty

Regulator reklam w Wielkiej Brytanii – Advertising Standards Authority (ASA) kontynuuje swoją walkę z krypto reklamami. Kolejnym przypadkiem po Floki Inu jest drużyna piłki nożnej – Arsenal FC. Agencja potępiła ją za promowanie fan tokenów.

Arsenal jest jednym z wielu klubów piłkarskich, które na początku tego roku nawiązały współpracę z Chilliz i uruchomiły swój fan token. W sierpniu klub promował swój token na Facebooku i na stronie internetowej z udziałem trzech swoich graczy. W ten sposób powstały co najmniej dwie reklamy.

Brytyjski organ stwierdził, że obie z nich były nieodpowiedzialne i wykorzystywały “brak doświadczenia lub łatwowierność konsumentów trywializując inwestycje w aktywa kryptowalutowe”.

Ponadto ASA nazwała reklamy wprowadzającymi w błąd. Nie wyjaśniały bowiem ryzyka związanego z inwestycjami w kryptowaluty. Żadna z nich nie precyzowała też, że fan token jest w rzeczywistości kryptowalutową.

Chociaż Arsenal twierdził, że obie jego reklamy były zgodne z przepisami reklamowymi, regulator podtrzymał swoją decyzję, w której stwierdził:

Reklamy nie mogą pojawić się ponownie w formie, na którą złożono skargę. Powiedzieliśmy Arsenal Football Club PLC, aby upewnili się, że ich przyszłe reklamy nie będą trywializowały inwestycji w aktywa kryptowalutowe i wykorzystywały nieodpowiedzialnie braku doświadczenia lub łatwowierności konsumentów, nie wyjaśniając, że CGT może być należny od zysków z aktywów kryptowalutowych.

arsenal fc kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.