Reklamy FLOKI w Londynie wpadły pod lupę regulatorów | Wiadomości | CrypS.

Reklamy FLOKI w Londynie wpadły pod lupę regulatorów

Redakcja
wielka brytania wytyczne 1

Brytyjski Advertising Standards Authority (ASA) prowadzi dochodzenie w sprawie reklam kryptowaluty Floki Inu, które pojawiły się w londyńskim metrze w ostatnich tygodniach.

Według The Guardian, rzecznik ASA powiedział:

Chociaż nie mogę w tej chwili przejść do konkretów, mogę potwierdzić, że obecnie badamy Floki Inu.

Wiadomości o dochodzeniu ASA pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak Sian Berry, członek Zgromadzenia Partii Zielonych w Londynie, wezwał do zakazu reklam kryptowalut w londyńskim transporcie publicznym – również w związku z kampanią Floki Inu.

Nie sądzę, że reklamy kryptowalut powinny znajdować się w sieci transportowej. Są one nieetyczne.

Reklama Floki Inu

Reklama Floki Inu, o której mowa, pojawiła się nie tylko w londyńskim metrze, ale także w miejskich autobusach. Zawierała ona slogan: “Missed DOGE? Get Floki” i miała skusić potencjalnych inwestorów, którzy uważają, że przegapili ogromny wzrost cen Dogecoina w tym roku.

wielka brytania wytyczne 1reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.