Brytyjski regulator dodaje Gemini do listy regulowanych spółek | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator dodaje Gemini do listy regulowanych spółek

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Amerykańska giełda kryptowalut Gemini zarejestrowała swój oddział w Wielkiej Brytanii. Fakt przyznania licencji potwierdził również brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Gemini spełniła zatem nowe wymogi przyjęte niedawno przez FCA. Regulator w ostatnim czasie zatwierdził również wniosek o uruchomienie giełdy kryptowalutowej Archax działającej już zgodnie z nowymi wytycznymi.

Wielka Brytania zmieniła swoje prawo w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy na początku bieżącego roku. Zmiany związane są z dyrektywą Unii Europejskiej funkcjonującą pod nazwą AMLD5. Zaktualizowana dyrektywa nakłada na istniejące i nowe firmy z branży kryptowalutowej obowiązek rejestracji w FCA przed podjęciem jakiejkolwiek działalności na rynku. Istniejące firmy muszą to zrobić do 10 stycznia 2021 roku.

Brytyjski oddział Gemini funkcjonuje pod nazwą Gemini Europe Limited. Spółka w rejestrze FCA pojawiła się w środę. Obok Gemini do listy podmiotów regulowanych przez FCA dołączyła również giełda Archax, której licencja obowiązuje od 18 sierpnia. To nowa giełda kryptowalutowa z siedzibą w Londynie.

Trudny proces licencyjny FCA

Portal the Block informuje, że w opinii przedstawicieli Archax process licencyjny był bardzo trudny. The Block wskazuje również, że giełda Gemini podjęła w ostatnim czasie działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji i zgodności z prawem. Prawdopodobnie właśnie po to, aby spełnić nowe wymogi FCA. Bloomberg informował również, że Gemini Trust Co. nawiązała współpracę z firmą Eventus Systems Inc. w celu przygotowania narzędzi zapobiegających manipulacjom na rynku. Eventus ma na swoim koncie współpracę z takimi giełdami jak Coinbase i ErisX. W tej chwili Archax i Gemini to jedyne firmy znajdujące się na liście FCA. Jednak według doniesień portalu the Block, w czerwcu swe wnioski złożyło dziewięć kolejnych firm z branży kryptowalutowej.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.