Brytyjska policja przejęła 435 mln USD w bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Brytyjska policja przejęła 435 mln USD w bitcoinie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wielka brytania wytyczne 1

Policja w Wielkiej Brytanii skonfiskowała Bitcoina i inne kryptowaluty o wartości 322 milionów funtów (435 milionów dolarów). Przejęcie było wynikiem dochodzeń kryminalnych prowadzonych w ciągu ostatnich pięciu lat.

Według wniosków Freedom of Information (FOI) złożonych przez New Scientist, 12 z 48 brytyjskich służb policyjnych skonfiskowało kryptowaluty o wartości 322 milionów funtów. Dla porównania, 15 jednostek albo nie odpowiedziało, albo odmówiło udzielenia informacji.

Zdecydowaną większość – ponad 99,9% skonfiskowanej kryptowaluty stanowił Bitcoin. Pozostała część była ulokowana w Ethereum oraz monetach prywatności, w tym Monero, Dash i Zcash.

Największy udział w konfiskatach miała policja z Londynu której łupem padły 294 miliony funtów (398 milionów dolarów). Greater Manchester Police przejęła 25 milionów funtów (34 miliony dolarów), podczas gdy policja Dyfed-Powys 2,4 miliona funtów (3,2 miliona dolarów).

Główny inspektor Joseph Harrop z jednostki ds. przestępstw gospodarczych w policji w Greater Manchester powiedział New Scientist, że brytyjskie siły policyjne “dopiero zaczynają sobie radzić” z technologią kryptowalut. Jego własna jednostka rekrutuje pracowników cywilnych z odpowiednim doświadczeniem, aby szkolić detektywów.

Policja stoi przed dodatkową przeszkodą prawną przy zajmowaniu kryptowalut. Obecnie są one bowiem klasyfikowane jako mienie, a nie gotówka, zgodnie z ustawą o dochodach z przestępstwa (Proceeds of Crime Act).

Podczas gdy gotówka może zostać zajęta, jeśli istnieje podejrzenie, że stanowi ona dochód z działalności przestępczej, policja potrzebuje wyroku skazującego, aby zająć mienie niegotówkowe – choć ustawa jest aktualizowana, aby wyeliminować tę lukę.

wielka brytania wytyczne 1reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.