Wielka Brytania uprości proces konfiskaty kryptowalut w przypadku terroryzmu | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania uprości proces konfiskaty kryptowalut w przypadku terroryzmu

Redakcja
Naloty na bitomaty w UK

Władze Wielkiej Brytanii zamierzają ułatwić organom ścigania konfiskatę cyfrowych aktywów wykorzystywanych do finansowania terroryzmu. Informację na ten temat przytacza CoinDesk.


Rzecznik Home Office powiedział w komentarzu do tejże publikacji, że zmiany są zawarte w projekcie ustawy o przestępczości gospodarczej i przejrzystości. We wrześniu trafił on do parlamentu tego kraju.

Ma to na celu zapewnienie, że nasze organy ścigania, w tym jednostki antyterrorystyczne, mają wszystkie niezbędne uprawnienia do skutecznego zajęcia, zamrożenia i konfiskaty aktywów kryptowalutowych.

Podczas drugiego czytania projektu ustawy, brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman przypisała potrzebę wprowadzenia zmian do faktu, że kryptowaluty są “coraz częściej wykorzystywane do złośliwych i terrorystycznych celów”.

Inne plany Wielkiej Brytanii dot. kryptowalut

Przypomnijmy, że latem 2022 roku Chris Philp, brytyjski minister ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, ogłosił plany przekształcenia kraju w “hub kryptowalutowy”.

W tym samym czasie do brytyjskiego parlamentu trafił projekt ustawy o usługach i rynkach finansowych. Dokument ma na celu stworzenie ram regulacyjnych dla stablecoinów i zwalczanie przestępczości gospodarczej.

Naloty na bitomaty w UK



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.