Wielka Brytania uprości proces konfiskaty kryptowalut w przypadku terroryzmu | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania uprości proces konfiskaty kryptowalut w przypadku terroryzmu

Maciej Zerelik
Santander UK wprowadza limit na transakcje krypto

Władze Wielkiej Brytanii zamierzają ułatwić organom ścigania konfiskatę cyfrowych aktywów wykorzystywanych do finansowania terroryzmu. Informację na ten temat przytacza CoinDesk.


Rzecznik Home Office powiedział w komentarzu do tejże publikacji, że zmiany są zawarte w projekcie ustawy o przestępczości gospodarczej i przejrzystości. We wrześniu trafił on do parlamentu tego kraju.

Ma to na celu zapewnienie, że nasze organy ścigania, w tym jednostki antyterrorystyczne, mają wszystkie niezbędne uprawnienia do skutecznego zajęcia, zamrożenia i konfiskaty aktywów kryptowalutowych.

Podczas drugiego czytania projektu ustawy, brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman przypisała potrzebę wprowadzenia zmian do faktu, że kryptowaluty są „coraz częściej wykorzystywane do złośliwych i terrorystycznych celów”.

Inne plany Wielkiej Brytanii dot. kryptowalut

Przypomnijmy, że latem 2022 roku Chris Philp, brytyjski minister ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, ogłosił plany przekształcenia kraju w „hub kryptowalutowy”.

W tym samym czasie do brytyjskiego parlamentu trafił projekt ustawy o usługach i rynkach finansowych. Dokument ma na celu stworzenie ram regulacyjnych dla stablecoinów i zwalczanie przestępczości gospodarczej.

Santander UK wprowadza limit na transakcje krypto
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.