Brian Armstrong zaskakuje swoimi słowami o przyszłości Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Brian Armstrong zaskakuje swoimi słowami o przyszłości Coinbase

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase Coinbase

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, zastanawiał się wcześniej, czy zarządzana przez niego giełda kryptowalut nie powinna opuścić USA z powodu chaosu regulacyjnego, jaki panuje w tym kraju. Teraz powiedział, jaka przyszłość czeka spółkę.


Brian Armstrong mówi o przyszłości Coinbase

Jak podaje Financial Times, Armstrong powiedział, że Coinbase jednak „pozostanie w Stanach Zjednoczonych”. I to mimo faktu, że wiele innych firm z rynku kryptowalut rozważa opuszczenie kraju z powodu działalności SEC. Samo Coinbase nadal czeka na proces sądowy, bowiem zostało pozwane przez wspomnianą Komisję, która zarzuca giełdzie oferowanie handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi.

Co jednak ciekawe, spółka pozostanie w ojczyźnie nie temu, że jest jej w niej tak dobrze, ale, jak powiedział Armstrong, przeprowadzka „nawet nie jest teraz możliwa”.

Powyższe pokazuje pewną zmianę strategii Coinbase, bowiem w czasie kwietniowej imprezy fintech w Londynie, Armstrong  powiedział, że giełda rozważa przeniesienie swojej siedziby do kraju, w którym istnieją bardziej przyjazne kryptowalutom przepisy.

Walka z SEC

Przypomnijmy, że SEC złożyła pozew przeciwko Coinbase 6 czerwca. Kwartał wcześniej wysłała do firmy zawiadomienie zapowiadające akt oskarżenia. W całej sprawie chodzi o – zdaniem Komisji – złamanie przepisów dot. papierów wartościowych. Urzędnicy uznali, że część kryptowalut, jakie na platformie posiada firma Armstronga, to papiery wartościowe. Problemem jest to, że taki rodzaj aktywów powinien zostać zarejestrowany w SEC. Jeżeli tego nie zrobiono, spółka, która oferuje handel nimi, łamie prawo.

Cała sprawa obraca się wokół tego, czy kryptowaluty to papiery wartościowe, czy też nie. Niedawny sukces sądowy Ripple może pomóc wygrywać kryptowalutowym firmom w sądach z SEC.

Jak na razie zespół prawny Coinbase złożył wniosek o oddalenie pozwu. Prawnicy twierdzą, że Komisja „naruszyła należyty proces, nadużyła swojej dyskrecji i porzuciła własne wcześniejsze interpretacje przepisów dotyczących papierów wartościowych”. Zapewne szanse na oddalenie pozwu są małe. Z drugiej strony, firma ma duże szanse na wygranie w sądzie z SEC, bowiem Ripple swoim sukcesem wyznaczyło pewien precedens.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.