Brave wprowadza wsparcie dla NFT w Brave Swag Store | Wiadomości | CrypS.

Brave wprowadza wsparcie dla NFT w Brave Swag Store

Zerelik Maciej
brave logo

Przeglądarka Brave wprowadziła NFT do swojego Brave Swag Store. Według firmy, ruch ten jest częścią procesu ekspansji i umożliwia użytkownikom korzystanie z nowych opcji w odświeżonym Swag Store.

Brave ujawniło to najnowsze osiągnięcie w komunikacie prasowym z 18 lutego 2021 roku. Przeglądarka stwierdziła, że dodanie NFT do jej sklepu jest częścią ekspansji jej Brave Swagg Store. Wśród obsługiwanych NFT są cyfrowe kolekcje i fizyczne naklejki.

Brave zdradziło również, że platforma e-commerce przeprowadzi swoją pierwszą sprzedaż NFT, która obejmie w sumie 30 kolekcjonerskich tokenów i fizycznych naklejek. Kolekcje są oparte na trzech zwycięskich pracach ostatniego konkursu Meme, zorganizowanego przez Brave i społeczność BAT.

Aby uczcić wprowadzenie NFT, Brave wyda też limitowany zestaw NFT stworzony przez projektantów Brave i Origin. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Brave zaprezentowało swój w pełni odświeżony Swag Store, który jest platformą e-commerce dla towarów Brave i Basic Attention Token (BAT). Rebranding był częścią partnerstwa z Origin Protocol, zdecentralizowaną platformą e-commerce.

Partnerstwo było częścią strategii firmy, aby odejść od tradycyjnych rozwiązań e-commerce na rzecz platform opartych na blockchainie. Od tego czasu popularność platformy stale rośnie, a do sklepu wprowadzane są nowe dodatki. Użytkownicy będą mogli zakupić NFT płacąc za pomocą BAT lub ETH. W przyszłości planowane jest wprowadzenie kompatybilności NFT w portfelu Brave.

Rynek NFT w ciągu ostatniego roku odnotował ogromny wzrost. Coraz więcej inwestorów odkrywa potencjał posiadania cyfrowej sztuki.

brave logo
reklama
reklama