BNB spadł do najniższego poziomu od roku. Internauci atakują Binance | Wiadomości | CrypS.

BNB spadł do najniższego poziomu od roku. Internauci atakują Binance

BNB Chain binance

Rodzima kryptowaluta przynależna do największej na świecie giełdy wirtualnych walut pod względem dziennych obrotów straciła ponad 12% ze swojej wartości w zakresie 7-dniowym. Ponadto jej kurs znalazł się poniżej głównej linii wsparcia.


Wokół binance coina (BNB) panują obecnie niedźwiedzie emocje. Co więcej, platforma stojąca za tą wirtualną walutą zmaga się z wieloma atakami ze strony regulatorów. 

Kurs BNB najniżej od roku

Społeczność kryptowalut atakuje Binance ze względu na spadek cenowy kryptowaluty przynależnej do tej giełdy. Wokół niego pojawiło się zaś wiele teorii spiskowych. Przykładowo amerykański menedżer funduszy hedgingowych Chase Coleman stwierdził, że wartość rynkowa BNB może być wspierana przez fundusze zabezpieczające. Idąc dalej, uznał, iż Binance pozbywa się klientów BTC, aby utrzymać BNB na powierzchni. 

Chase Coleman zachęca inwestorów do wycofania swoich funduszy ze wspomnianej giełdy, ponieważ w jego opinii nie są one na niej bezpieczne. Dodał przy tym, że jest to porada inwestycyjna, której warto posłuchać. 

W chwili pisania tego tekstu BNB handluje w okolicy 209,85 dol., przy czym jest to poziom najniższy od lutego 2021 r. Od swojego ATH z 10 maja 2021 r. kryptowaluta ta potaniała o ponad 69%. Z kapitalizacją rynkową przekraczająca 32,3 mld dol. zajmuje ona 4 pozycję w rankingu największych projektów kryptograficznych. 

Ogromna likwidacja BNB

W poniedziałek doszło do likwidacji portfela hakera. Atakujący wykorzystał część środków na to, aby zaciągnąć pożyczkę w wysokości 150 mln dol. na zdecentralizowanej platformie Venus Protocol.  Zespół BNB Chain zlikwidował dziś ponad 6,89 mln tokenów Venus BNB (vBNB) o wartości około 30 mln dol.

Do likwidacji dochodzi wówczas, gdy giełda zamyka lewarowaną pozycję inwestora z powodu częściowej lub całkowitej utraty początkowego depozytu zabezpieczającego. Następuje to w przypadku, kiedy użytkownik nie jest w stanie spełnić wymagań dot. depozytu zabezpieczającego dla pozycji lewarowanej albo nie ma wystarczającej ilości środków na to, aby utrzymać otwartą transakcję.

W ubiegłym tygodniu doszło do likwidacji pożyczki o wartości około 60 mln dol. w BNB w dwóch transakcjach. 

BNB Chain binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.