BMW tworzy program lojalnościowy oparty na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

BMW tworzy program lojalnościowy oparty na blockchainie

Redakcja
bmw

Niemiecki producent samochodów BMW zamierza włączyć blockchain do swoich codziennych operacji, w szczególności uruchamiając program lojalnościowy dla swoich klientów w Tajlandii.


Producent samochodów zatrudnił dewelopera infrastruktury blockchain Coinweb jako dostawcę zdecentralizowanej architektury, a BMW wykorzysta sieć BNB do rozliczania transakcji.

Firma zintegruje blockchain w dwóch fazach: najpierw zostanie on wykorzystany do automatyzacji złożonych procesów manualnych i usprawnienia usług kredytowania samochodów przez firmę. W drugim etapie Coinweb stworzy dedykowaną aplikację Web3 z programem lojalnościowym.

Aplikacja ma wykorzystywać system nagród do motywowania klientów BMW Group – program będzie określał poziom i status klienta w ekosystemie, aby przyznawać nagrody, które będzie można zdobyć poprzez wykonanie akcji.

Według CEO Coinweb, Toby’ego Gilberta, klienci BMW będą otrzymywać nagrody za każdym razem, gdy wejdą w interakcję z ekosystemem. Może to być zakup nowego samochodu lub np. zgłoszenie dowolnej usługi.

Globalna premiera systemu, jak mówi Gilbert, nastąpi w późniejszym terminie, ale w międzyczasie będzie on testowany na klientach z Tajlandii.

Nvidia opublikowała wcześniej prognozę, która mówiła, że w 2023 roku wiele firm samochodowych będzie wykorzystywało w swojej działalności metaverse.

bmwreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.